Сервітут: чи виникає об’єкт оподаткування пдв у власника земельної ділянки?

Дата публікації: чт, 05/13/2021 - 16:00

 

ГУ ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що відповідно до ст.395 Цивільного кодексу України сервітут є речовим правом на чуже майно.

Статтею 401 ЦКУ встановлено, що право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом.

Особа, яка користується сервітутом, зобов’язана вносити плату за користування майном, якщо інше не встановлено договором, законом, заповітом або рішенням суду.

Підпунктом «б» п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України визначено, що операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ, є об’єктом оподаткування. При цьому, згідно з пп.14.1.185 п.14.1 ст.14 ПКУ постачання послуг – це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Таким чином, оскільки виплата земельного сервітуту є за своєю суттю платою за користування земельною ділянкою, то для платника ПДВ – власника земельної ділянки надання права користування земельною ділянкою іншій особі на підставі договору сервітуту є об’єктом оподаткування ПДВ.

 

Юридична компанія WINNER

Схожі публікації

відео / фото галерея