Шахраї продали підроблені водійські посвідчення на 20 млн. грн. - схему викрила кіберполіція

Дата публікації: пн, 02/08/2021 - 22:56

 

Шахраї в інтернеті приймали заявки на виготовлення посвідчень водія європейського зразка без проходження відповідних іспитів.

Послуга коштувала 43 000 гривень. За рік зловмисники продали підроблених "посвідчень" на близько 20 мільйонів гривень. 

Про це повідомляє Департамент кіберполіції. 

Так, співробітниками кіберполіції було встановлено, що організував незаконний бізнес 29-річний мешканець Києва, який створив та адміністрував вебсайти, де приймалися заявки на виготовлення посвідчень водія європейського зразка. Також діяв сall-центр, до роботи в якому було залучено близько двадцяти працівників. 

Оператори зв’язувались із замовниками і запевняли, що вони нібито навчатимуться в одній із автошкіл Польщі. Для «гарантованого» отримання водійського посвідчення на державний іспит в сервісному центрі замість клієнта нібито мав іти працівник «компанії».

Фігуранти схеми, використовуючи підроблені печатки, підробляли посвідчення, які надсилали замовникам поштою, а гроші отримували на банківські рахунки, відкриті на підставних осіб. Коштувала така послуга 43 000 гривень. Щорічний прибуток фігурантів сягав близько 20 мільйонів гривень.

За місцями мешкання зловмисників, а також у call-центрі правоохоронці провели обшуки. Вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, «чорнові» записи, штампи, печатки та безпосередньо посвідчення водія європейського зразка.  

Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство), ч. 1 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Фігурантам загрожує до восьми років позбавлення волі. Вирішується питання щодо оголошення підозр та обрання запобіжних заходів. Слідчі дії тривають.

 

 

відео / фото галерея