Що робити, якщо затопили сусіди - ПОРАДИ ЮРИСТА

Дата публікації: вт, 06/15/2021 - 10:18

 

1. Зафіксувати факт затоплення квартири.

Потрібно звернутися до ЖЕКу або до іншої експлуатаційної організації, на балансі якої обслуговується Ваш будинок і скласти Акт про залиття квартири. Акт складається комісією з представників постачальника водопостачання (з яким укладений договір на надання водопостачання), житлово-експлуатаційної організації, яка обслуговує Ваш будинок, власника квартири, будинкового комітету, підписується жителями квартир і затверджується начальником ЖЕКу.

У випадку відмови винної особи від підписання вищенаведеного Акту, то у цьому випадку складається, Акт відмови від підпису у присутності інших мешканців даного будинку.

 

2.  Після фіксації факту затоплення потрібно визначити обсяг заподіяних збитків.

Таку оцінку здійснюють незалежні експерти або експертні організації. Для визначеності вартості збитків фактом залиття Вашої квартири необхідно призначити будівельно-технічну експертизу, головною умовою, щоб експерт, який буде проводити дану експертизу, мав ліцензію на здійснення даної експертизи. Також, звертайте увагу на те, що винна особа має право бути присутня при здійсненні даної експертизи, а тому контролюйте, щоб експерт повідомив винну особу про здійснення такої експертизи.

Якщо ж потрібно заздалегідь визначити вартість збитку, житлово-експлуатаційна організація може скласти так званий дефектний акт. Розцінки при цьому застосовуватимуться згідно Правил визначення вартості будівництва.

 

3. Визначити винуватця затоплення.

Такий визначається попередньо під час складення акту затоплення, про який йшлося в п.1.

 

4. Якщо Ви все зафіксували визначили обсяг завданої шкоди, тобто маючи всі необхідні документи для звернення до суду Ви можете знову звернутися до винуватця з пропозицією добровільно відшкодувати шкоду, з метою економії часу та нервів, в разі відмови потрібно звертатися до суду. Якщо винуватець відмовляється відшкодувати завдані збитки або не згоден з його розміром, Вам надається право захистити свої інтереси в судовому порядку.

 

Якщо ж Ви – винуватець затоплення, то вам краще брати активну участь в усіх діях, що стосуються виявлення збитку і визначення його вартості. Акт про затоплення ви також повинні підписувати, якщо вас призначають винуватцем. При цьому, звичайно, треба стежити, щоб на вас не переклало вину ЖЕО, і робити зауваження в акті, а при визначенні розміру збитку потрібно стежити, щоб враховувалась зношеність постраждалого майна і точно виявлялися причини його поганого стану.

 

Адвокатське бюро Назара Олексюка

Схожі публікації

відео / фото галерея