Що є підставою для відшкодування витрат, понесених працівником під час відрядження

Дата публікації: вт, 05/18/2021 - 23:48

 

Підставою для відшкодування витрат, понесених працівником під час відрядження є виключно наявність розрахункових документів, що засвідчують їх вартість.

Відповідне положення міститься у постанові КАС 29 квітня 2021 року у справі № 520/13909/19.

 

Обставини справи

Позивач зазначав, що підполковника направлено до ГУНП в Луганській області на стажування в порядку відрядження до іншого населеного пункту поза його місцем проживання, однак ГУНП в Харківській області протиправно та всупереч вимог чинного законодавства не проведено фінансування такого відрядження за рахунок бюджетних асигнувань, не прийнято звіт про використання коштів та не оформлено посвідчення про відрядження, щодо чого позивач неодноразово звертався до керівництва ГУНП в Харківській області.

 

Позиція ВС

Колегія суддів Верховного Суду погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про те, що направлення особи на стажування до іншого населеного пункту поза його постійним місцем роботи є відрядженням та має фінансуватися за рахунок бюджетних коштів.

Суди попередніх інстанцій дійшли вірних висновків про те, що перебуваючи на стажуванні в порядку відрядження, виконував накази ГУ НП в Харківській області, мав прямий обов'язок виконувати рішення керівництва та, відповідно, не міг уникнути витрат під час відрядження.

Щодо посилань відповідача на відсутність договору про оренду житла з ФОП колегією суддів Верховного Суду зазанчає таке.

Відповідно до пункту 8 Розділу III Інструкції № 672 усі витрати на службове відрядження відшкодовуються лише за наявності оригіналів документів, що засвідчують вартість цих витрат.

Отже, підставою для відшкодування витрат, понесених працівником під час відрядження, є виключно наявність розрахункових документів, що засвідчують їх вартість.

 

Бізнес Ліга:Закон

Схожі публікації

відео / фото галерея