Штраф за відсутність правил внутрішнього трудового розпорядку

Дата публікації: пт, 07/05/2019 - 14:50

Більшість вважають, що правила внутрішнього трудового розпорядку – це лише певні умови, де зазначено графік робочого дня чи процесу. Такі правила висять на видному місці для ознайомлення усіх працівників.

Правила внутрішнього трудового розпорядку є локальним нормативним актом, який забезпечує правове регулювання трудових відносин на підприємстві, організацію його діяльності, визначає взаємні права та обов’язки адміністрації та працівників.

Даний документ поширюється на всіх працівників, незалежно від виду трудового договору, виконуваної роботи, посади чи інших умов.

Законодавством передбачено, що трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборного органу первинної профспілкової організації на підставі типових правил.

Правила внутрішнього трудового розпорядку повинні бути складені у письмовій формі, так як вони вважаються документом з організації процесів управління. Закон вимагає, щоб до початку роботи за трудовим договором власник або уповноважений ним орган ознайомив працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором.

❗️ Відсутність правил внутрішнього трудового розпорядку є порушенням вимог законодавства про працю, що, передбачає адміністративну відповідальність посадових осіб підприємств незалежно від їх форми власності та кількості працівників у вигляді накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)