Скандал з Дозвільною службою МВС набирає обертів: депутати ініціюють створення ТСК

Дата публікації: чт, 03/04/2021 - 13:35

Після заяви Глави Нацполіції Ігора Клименко щодо виявлення кричущих фактів корупції при видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї, а саме мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї і так званих "травматів" та у підсумку розформування дозвільної служби МВС і проведення відповідних перевірок, скандал навколо цієї ситуації почав набирати обертів.

Так, Голова Української асоціації власників зброї (УАВЗ) Георгій Учайкін прокоментував цю подію та зазначив, що корупційні схеми при отриманні дозволів на зброю були звичним явищем протягом багатьох років та навів приклад, яким чином видавалися дозволи на зброю травматичної дії. 

Окрема тема, щодо діяльності дозвільної системи стосується нагородної зброї. 

Народний депутат Андрій Шараськін (партія Голос) зробив допис у Фейсбук, зазначивши, що часто власниками такої зброї (нагородної) стають депутати, телеведучі, кримінальні авторитети чи одіозні футболісти і сьогодні високопосадовця можуть нагородити кулеметом Максим, тоді як більшість героїв лишаються без будь-яких відзнак.

Також, Шараськін анонсував створення ТСК щодо цього питання.

"...третього березня народним депутатом України Андрієм Шараськіним ( Голос ) та Мар’яном Заблоцьким ( Слуга Народу ) ініційовано утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування фактів законності та доцільності нагородження вогнепальною зброєю” - написав народний депутат.

Зі слів Андрія Шараськіна на сьогодні в Україні силовими відомствами роздано понад 50 тисяч одиниць вогнепальної зброї. Обурливим фактом є втаємничення українськими правоохоронними структурами списків та реєстрів нагороджених вогнепальною зброєю, що в свою чергу все більше розпалює інтерес суспільства до теми відомчої нагородної зброї. Також відсутній єдиний реєстр власників зброї та розуміння, на якій підставі вони нею володіють.

Нардеп підкреслив, якими є основні завдання Тимчасової слідчої комісії:

  • розслідування фактів законності та доцільності нагородження та передачі вогнепальної зброї;
  • законність та дотримання Порядку представлення до нагородження відповідними відомчими відзнаками;
  • виявлення незаконних схем передачі нагородної зброї та повторного нагородження однією й тією самою відзнакою;
  • фактів надання неповної інформації щодо нагороджених осіб відповідною відзнакою та обліку таких осіб.

"Прагнемо, щоб право на володіння зброєю існувало поза межами привілейованості та нерівності, а державні нагороди повертали свої первинні цінності" - додав Андрій Шараськін.

 

Окремо зазначимо, що все це відбувається на фоні резонансного питання - внесення на законодавчому рівні змін щодо обігу вогнепальної зброї.

Так, представники МВС пропонують та лобіюють законопроект 4335, про що свідчить, зокрема, лист заступника Міністра внутрішніх справ Антона Геращенко (фото внизу), а самі власники зброї та безпосередньо Українська Асоціація Власників Зброї натомість пропонують взяти за основу законопроект 4335-1 "Про цивільну зброю та боєпрнипаси" авторства народного депутата Андрія Шараськіна.  

12

 

відео / фото галерея