Скаргу в Держпродспоживслужбу можна буде подати онлайн: відомство запроваджує послуги у цифровому форматі

Дата публікації: пн, 10/05/2020 - 17:02

В Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) готуються чотири масштабні проекти з цифровізації.

Зокрема, йдеться про оцифрування електронного реєстру потужностей операторів ринку, запровадження електронних ветеринарних сертифікатів, цифровізацію фітосанітарних послуг та процесів, а також розробку онлайн платформи для подання та відслідковування скарг споживачів.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Етапи впровадження зазначених цифрових послуг та їх ефект на бізнес та споживачів обговорили на нараді у Мінекономіки під головуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка. Участь у зустрічі взяли заступники Міністра Ігор Дядюра та Сергій Глущенко, а також в.о. голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко.

“Впровадження цифрових послуг в Держпродспоживслужбі матиме позитивний вплив як для операторів ринку, так і для звичайних споживачів. В першу чергу ми говоримо про оптимізацію бізнес процесів, про економію часу, про зручність, про можливість обміну документами з міжнародними партнерами, про унеможливлення фальсифікацій. Цифровізація Держпродспоживслужби - це вагомий крок до інтеграції з міжнародними інформаційними системами і до посилення наших експортних можливостей”, - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, одним із проектів є вдосконалення Державного реєстру потужностей операторів ринку. Реєстрація потужностей буде відбуватися онлайн через портал «Дія» або портал Держпродспоживслужби. Це дозволить забезпечити обмін даними з іншими державними реєстрами, а також реалізувати зручну пошукову систему на порталі Держпродспоживслужби. Планується, що проект запуститься до кінця 2020 року.

Ще одним проектом цифровізації послуг служби є запровадження електронних міжнародних ветеринарних сертифікатів. Оформити документи можна буде онлайн через сучасну інформаційну систему. Також буде можливість перевірки автентичності сертифікатів через QR-код (як для бізнесу, так і для іноземних партнерів та інспекторів). Серед плюсів - зменшення фінансового навантаження на бізнес щодо перекладу на 23 мови країн-ЄС, адже переклад сертифікатів різними мовами буде здійснюватися автоматично. Крім того, планується інтеграція національної системи з іншими реєстрами служби, а також з європейською системою TRACES.

Цифровізація фітосанітарних послуг та процесів передбачає подачу заявки на оформлення вантажу онлайн, ведення аналітики оформлених документів; унеможливлення підробки документів при експорті; зменшення надходження міжнародних нотифікацій щодо невірного оформлення фітосанітарних сертифікатів; оперативний контроль за переміщенням вантажів; обмін електронними фітосанітарними сертифікатами з торговельними партнерами, що попередить затримку вантажів при розмитненні в країні імпорту. Реалізується також інтеграція національної системи зі світовою системою The HUB.

Серед озвучених на зустрічі проектів - розробка онлайн платформи для подання та відслідковування скарг споживачів. Цей інструмент дозволить споживачам оперативно подавати звернення та отримувати інформацію щодо їх розгляду, а Держпродспоживслужбі - оцифрувати та значно підвищити ефективність процесів роботи зі зверненнями та скаргами споживачів.

Схожі публікації

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ СПОЖИВАЧА: що робити якщо ваші права порушені
УВАГА! На ринках України використовують несертифіковані торговельні електронні ваги - роз'яснення Держпродспоживслужби
Безопасны ли покупки через интернет: на что нужно обратить внимание? Советы юриста
У всіх судах запроваджено надсилання повісток у вигляді SMS
З 16 січня обслуговування споживачів у сфері продажу товарів і послуг - українською мовою!
Как заключить e-contract (электронный договор): советы юриста
Як потрібно діяти споживачу, якщо продавець не приймає до оплати монети чи банкноти, які є дійсними засобами платежу
Підтвердження стажу та призначення пенсії по-новому: опубліковано Закон про облік трудової діяльності в електронній формі
Уряд затвердив критерії перевірок Держпродспоживслужби
Товаро-транспортну накладну можна заповнити в електронній формі

відео / фото галерея