Спеціально для "стартапів": депутати пропонують створити 5 групу ФОП з податковою ставкою - 0%

Дата публікації: чт, 02/13/2020 - 12:26

У Раду внесли законопроект # 2615, яким пропонується створити п'яту - пільгову - групу ФОП спеціально для українських стартапів. Для тих, хто вибрав цю групу, пропонується ввести нульову ставку податку (тобто не платити податок). Крім того, підприємці на 5 групі ФОП звільняються від ЄСВ і податкової звітності.

Перш за все, законопроект дає визначення терміну «стартап» - це новостворений суб'єкт господарювання (юридичних осіб або ФОП), який ще не визначився з формою оподаткування.

У пояснювальній записці до законопроекту автори документа називають стартап «інноваційною компанією з обмеженою кількістю ресурсів».

Та є умови:

Стартапи повинні використовувати виключно реєстратори розрахункових операцій (РРО) та / або програмні реєстратори розрахункових операцій.
На пільговому періоді вони можуть пропрацювати не більше 9 місяців.

Після цього ФОП повинен перейти з п'ятої на іншу групу ФОП, інакше його автоматично переведуть на загальну систему оподаткування.

Сумарний обсяг доходу за цей час - тобто 9 місяців - не повинен перевищувати 300 000 грн (тобто трохи більше ніж 30 000 грн в місяць).

Як тільки стартап почне заробляти більше, він повинен вибрати відповідну форму оподаткування.

Пільговий період не можна використовувати повторно.


Мета ініціативи - створити такі умови, в яких держава не буде заважати стартапам розвиватися. При цьому самі стартапи вивести з тіні.

На думку авторів законопроекту, без необхідності віддавати частину прибутку на податки, їм буде простіше вийти і закріпитися на ринку.

По-друге, людям не доведеться їхати з країни, щоб заробити (очевидно, мова йде як про самих стартерах, так і про їх майбутніх співробітників).

Адвокатура

Схожі публікації

відео / фото галерея