Сплата ЄСВ особою, яка одночасно є найманим працівником та зареєстрована, як підприємець

Дата публікації: сб, 03/14/2020 - 11:19

Дуже часто в житті трапляються випадки, коли громадянин або бажаючи покращити матеріальне становище, або за вказівкою директора підприємства, на якому працює, реєструється як фізична особа-підприємець. Згодом, або тому що «бізнес» не вдався, або у директора відпала потреба, щоб підлеглий працівник був підприємцем, громадянин припиняє свою підприємницьку діяльність, однак, не звертається до державного реєстратора, щоб офіційно зареєструвати припинення своєї підприємницької діяльності, вважаючи, що не отримуючи доходу та не звітуючи у «податкову» припинення підприємництва є «само собою зрозумілим».

З часом, через 3, 4, 5, а то й 7 років, такому громадянину («сплячому» підприємцю) приходить поштою Вимога від «податківців» сплатити борг за усі попередні роки по єдиному соціальному внеску.

Позиція судів є категоричною відносно громадян, які фактично не здійснюють та не ведуть господарську діяльність і доходи не отримують, проте не здійснили державну реєстрацію такого припинення – «Закон передбачає обов'язок для усіх підприємців, незалежно від отримання доходу, сплачувати ЄСВ».

ПРОТЕ, що стосується осіб, які все ще зареєстровані як підприємці, однак господарську діяльність не ведуть і доходи не отримують, але являються, при цьому, одночасно і найманими працівниками, то такі особи звільняються від обов'язку сплачувати єдиний внесок, адже платником внеску за неї є її роботодавець. В іншому разі, сплата внеску безпосередньо громадянином та його роботодавцем спричинила б подвійну його сплату.

Зазначеній вище категорії громадян слід оскаржувати до Суду вимогу «податківців» щодо сплати недоїмки по ЄСВ та просити Суд зупинити її дію, якщо така вимога уже перебуває у виконавчій службі на примусовому виконанні.

Адвокат Вячеслав Мельник
Теґи

Схожі публікації

відео / фото