Справа проти колишнього міністра доходів і зборів О. Клименка щодо діяльності «податкових майданчиків» закрита - ВАКС

Дата публікації: пт, 05/14/2021 - 16:19

 

Суддя-спікер ВАКС Віра Михайленко прокоментувала ситуацію по справі щодо колишнього Міністра доходів і зборів України часів президентства Віктора Януковича.

 

Провадження у справі за підозрою колишнього Міністра доходів і зборів України Олександра Клименко було закрите на підставі постанови прокурора. Із рішення прокурора вбачається, що матеріали не містять доказів створення колишнім Президентом України В. Януковичем злочинної організації.

Також, 12 травня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду скасував арешт на 1000 напіввагонів, які належать на праві власності суб’єкту господарювання. Скасування арешту відбулося у зв'язку з закриттям справи про створення колишнім Президентом України нібито злочинної організації, до якої входили колишній Голова Державної податкової служби України та Міністр доходів і зборів України. Зокрема, йшлося про контрольоване ухилення від сплати податків суб’єктами господарювання – платниками податку на додану вартість та легалізації коштів від діяльності такої злочинної організації.

Арешт на 1000 напіввагонів раніше накладався задля забезпечення збереження їх у якості речових доказів. Були підстави вважати, що напіввагони придбані за рахунок коштів, здобутих підозрюваним завдяки його участі у злочинній організації. А також вчинення у складі нібито злочинної організації тяжких злочинів проти держави та подальшому прихованні отриманих грошових коштів через їх легалізацію через набуття у власність підконтрольними підприємствами майна.

У матеріалах справи відсутні докази участі підозрюваного у злочинах, вчинених такою організацією; доказів, які б підтверджували отримання підозрюваним коштів, як від діяльності злочинної організації, так і від діяльності «податкових майданчиків». Також матеріали не містять доказів і створення самим підозрюваним злочинної організації, метою діяльності якої була легалізація коштів отриманих злочинним шляхом, а сам факт вчинення відповідного злочину до Єдиного реєстру досудового розслідування не вносився, а отже досудове розслідування по ньому не здійснювалося.

 

Таким чином, внаслідок закриття кримінального провадження, в продовженні збереження речового доказу відпала потреба. Відповідно до ст. 174 КПК України арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба.

відео / фото галерея