Стало відомо, коли будуть доплати пенсіонерам, старше 75 років та кому влітку підвищать пенсії

Дата публікації: ср, 05/27/2020 - 11:07

Доплати пенсіонерам старше 75 років планується почати з 2021 року.

Про це сказала заступник міністра соціальної політики Тетяна Сальникова в ефірі каналу «Україна 24».

Надбавки за 500 гривень отримають близько мільйона чоловік.

Сальникова заявила, що президент України Володимир Зеленський поставив чиновникам «дуже чітке завдання», яке передбачає наближення розміру пенсії до фактичного прожиткового мінімуму.

«Перший крок ми зробили: з 1 квітня для пенсіонерів у віці 80 років плюс введені доплати в розмірі до 500 гривень. Такі доплати для людей 75 років плюс з 2021 року введені», - повідомила вона.

За її словами, кількість пенсіонерів старше 75 років становить близько 1,5 млн осіб, а від 75 років до 80 років - близько 1,1 млн осіб.

«Ось такі плани», - додала вона.

Нагадаємо, під час пресконференції 20 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Кабінет міністрів розробляє програму підтримки пенсіонерів, яким виповнилося понад 75 років.

Також, цього року очікується дві «хвилі» підвищення пенсій.

Пенсії в Україні вже з 1 липня підвищать деяким категоріям пенсіонерів. Підвищення торкнеться тих українців, яких обійшла стороною травнева індексація, і хто отримує мінімальну пенсію.

Зокрема, додаткову 131 гривню отримають ті пенсіонери, що не напрацювали досить стажу до виходу на пенсію, але вже знаходяться в пенсійному віці. Також надбавку отримають і ті українці, які мають стаж понад 30 років у жінок, і понад 35 років у чоловіків.

Зазначимо, що з 1 липня щороку в Україні підвищується розмір мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму. У зв'язку з цим зростає і розмір пенсії. У Пенсійному фонді анонсували, що розмір мінімальної пенсії в цьому році виросте на 74 гривні - до 1712 гривень. Мінімальну пенсію в Україні зараз отримують близько 80 тисяч пенсіонерів.

Ще одна «хвиля» підвищення очікується в грудні. Взимку планується підвищити пенсії ще на 57 гривень – до 1769 гривень. Надбавку отримають ті ж категорії пенсіонерів, що і в липні.

Кожен пенсіонер, який має стаж понад 35 років, отримає за кожен понаднормовий рік 1% надбавки від мінімальної пенсії. З липня така надбавка складе 17,12 грн, а з грудня 17,69 грн.

У липні і в грудні виплати підвищать і тим громадянам, пенсія яких вище 4778 грн.

До слова, накопичувальну пенсію в Україні можуть запровадити з 1 січня 2021 року.

Главком

Схожі публікації

відео / фото галерея