‌Старт виборчої кампанії: Україна голосуватиме за новим законодавством

Дата публікації: пн, 09/14/2020 - 11:16

 

5 вересня 2020 року офіційно розпочалася виборча кампанія місцевих виборів в Україні у 2020 році. Так, 25 жовтня 2020 року відбудуться вибори до обласних рад і вибори міських голів і рад громад. Також вперше відбудуться вибори депутатів районних рад нових районів, і вперше народне волевиявлення відбуватиметься вже за новим виборчим законодавством.

Нагадаємо, що Виборчий кодекс України набув чинності 1 січня 2020 року.

У статті 18 Виборчого кодексу України передбачено можливість голосування на дільниці за допомогою комп'ютера (машинне голосування) та підрахунку голосів за допомогою електронних систем. Щоправда, рішення про проведення експерименту з використанням інноваційних технологій ухвалює Центральна виборча комісія на окремих дільницях з дотриманням всіх вимог та процедур для відповідних виборів та голосування виборців у спосіб та в порядку, визначеному цим Кодексом.

При цьому результати таких експериментів чи пілотних проектів будуть використані для надання пропозицій щодо вдосконалення законодавства щодо впровадження інноваційних технологій, технічних та програмних засобів під час організації та проведення виборів. Водночас такі результати не можуть бути використані для встановлення підсумків голосування чи результатів виборів, оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єктів виборчого процесу.

Важливо й те, що ніхто з виборців не може бути примушений до участі в експерименті або пілотному проекті з використанням інноваційних технологій.

Ще однією новацією виборчого законодавства є можливість змінити місце голосування через інтернет. Таким чином, виборці, які мешкають не за адресою реєстрації (зокрема внутрішньо переміщені особи ), мають змогу змінити виборчу адресу без відвідування органу ведення Державного реєстру виборців.

Також у Виборчому кодексі України зазначено, що всі приміщення для голосування мають бути архітектурно доступними, щоб забезпечити безперешкодний доступ для маломобільних груп населення.

Новим Виборчим кодексом також передбачено право виборця оскаржити до відповідної виборчої комісії рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів оскарження, якщо такі рішення, дії чи бездіяльність порушують особисто його виборчі права або охоронювані законом інтереси щодо участі у виборчому процесі, у тому числі на участь у роботі виборчої комісії, на здійснення спостереження, на присутність на засіданні виборчої комісії, під час проведення голосування, незабезпечення встановлених цим Кодексом умов для голосування виборців з порушенням здоров'я.

 

Адвокат Денис Головін

Схожі публікації

відео / фото