Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків

Дата публікації: чт, 04/04/2019 - 10:57

Граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов’язань, визначеним ст. 102 Податкового кодексу.

Контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ст. 102 ПКУ (коли грошове зобов’язання може бути нараховане без дотримання строку давності), має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання.

Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

 У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Зазначена норма передбачена п. 102.1 ст. 102, п. 114.1 ст. 114 Податкового кодексу.

ГУ ДФС у Запорізькій області

Схожі публікації

До уваги роботодавців! Санкції за порушення трудового законодавства
Уплата единого налога: что нужно помнить предпринимателям?
ДФС оштрафувала роботодавців за махінації з зарплатами на більш ніж 800 млн. грн.
За повторне правопорушення передбачено збільшення розміру штрафних санкцій
За неуплату транспортного налога могут отнять автомобиль
За продаж алкогольних напоїв за цінами нижчими від мінімальних – штраф від 10000 гривень
Голову "НАФТОГАЗУ" А. Коболева ДФС оштрафувала більш як на 8 млрд.грн. (документ)
Вы не платили ЕСВ с 2017 по 2020? Как избежать штрафов и долга? Налоговая про это молчит!
Які документи необхідно подати платнику податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, для реалізації права на податкову знижку за орендну житла?
Порядок ведення книги обліку доходів (витрат) підприємцями-платниками єдиного податку

відео / фото