Суб’єкти господарювання не досягли мети узгодження власної конкурентної поведінки. Чи настає відповідальність за такі дії?

Дата публікації: вт, 07/13/2021 - 12:22

 

Рішення ВС у справі № 903/23/19 https://cutt.ly/Wmj6Vm4

 

Органом АМК прийнято рішення, яким визнано, що двома ТОВ вчинено порушення, передбачене п.1 ст.50 та п.4 ч.2 ст.6 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Підставами для прийняття такого рішення стали, зокрема, обмін інформацією відповідальними працівниками; реєстрація в системі ProZorro працівником позивача обох «конкурентів» для участі в торгах із наданням свого мобільного телефону як контактного; передача паролів після реєстрації «конкуренту»; знаходження за однією адресою.

КГС погодився з рішеннями судів попередніх інстанцій, що недосягнення суб'єктами господарювання мети, з якою вони узгоджують власну конкурентну поведінку, з причин та обставин, що не залежать від їх волі, не є підставою для встановлення відсутності правопорушення, передбаченого ст.6 Закону.

Узгодивши свої дії під час підготовки та участі у процедурах закупівлі, учасники замінили ризик, що його породжує економічна конкуренція, на координацію своєї поведінки у господарській діяльності, а це призвело як до усунення між ними конкуренції під час проведення процедури, так і до спотворення конкурентного середовища в цілому.

Змагальність під час торгів забезпечується таємністю інформації.

 

Змагальність учасників процедури закупівлі передбачає:

  • самостійні та незалежні дії (поведінку) кожного з них;
  • обов’язок готувати свої пропозиції окремо, без обміну інформацією.

КГС наголосив, що для визнання органом АМК порушення законодавства про захист економічної конкуренції вчиненим достатнім є встановлення й доведення наявності наміру суб'єктів господарювання погодити (скоординувати) власну конкурентну поведінку.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото галерея