Суд не може зобов’язувати КДКА притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності

Дата публікації: ср, 09/30/2020 - 10:20

 

Вирішення питання про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності належить до виключної компетенції дисциплінарних органів, а саме КДКА та ВКДКА, і суд не вправі зобов'язувати відповідачів приймати те чи інше рішення.

Відповідне положення міститься у постанові КАС ВС від 20 червня 2019 року у справі № 641/463/16-а.

 

Обставини справи

Позивач звернувся до суду з позовом до КДКА та ВКДКА, в якому просив: визнати дії адвоката протиправними; скасувати рішення ВКДКА; скасувати рішення КДКА про відмову в порушенні дисциплінарної справи стосовно адвоката; зобов'язати КДКА порушити та розглянути дисциплінарну справу стосовно адвоката.

 

Позиція Верховного Суду

За частиною 1 статті 39 Закону № 5076-VI за результатами розгляду заяви (скарги) про дисциплінарний проступок адвоката, довідки та матеріалів перевірки дисциплінарна палата кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури більшістю голосів членів палати, які беруть участь у її засіданні, вирішує питання про порушення або відмову в порушенні дисциплінарної справи стосовно адвоката.

Як установлено судами та вбачається зі спірного рішення КДКА, за результатами проведення перевірки відомостей, викладених у скарзі, член дисциплінарної палати КДКА склала довідку, в якій міститься висновок про відсутність підстав для порушення дисциплінарної справи відносно адвоката.

У подальшому, дисциплінарна палата КДКА, розглянувши матеріали перевірки за скаргою та висновок члена дисциплінарної палати КДКА, прийняла рішення про відмову в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката.

Стосовно позовних вимог позивача про визнання протиправними дій адвоката та зобов'язання КДКА порушити та розглянути дисциплінарну справу відносно неї, то суди правильно надали оцінку цим вимогам, зазначивши про те, що вирішення питання про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності належить до виключної компетенції дисциплінарних органів, а саме КДКА та ВКДКА, і суд не вправі зобов'язувати відповідачів приймати те чи інше рішення.

 

Бізнес ЛігаЗакон

Схожі публікації

відео / фото