Суд оцінив вартість наданої правової допомоги у 25 разів менше, ніж було сплачено адвокату

Дата публікації: пн, 11/18/2019 - 12:20

У справі №810/3806/18 https://u.to/LSLBFg позивач просив суд стягнути витрати, пов’язані з наданням професійної правничої допомоги, в сумі 63000,00 грн.

Місцевий суд зменшив їх розмір до 25000,00 грн., а апеляційний - до 2500,00 грн.
Відхиляючи касаційну скаргу, КАС ВС зауважив, що суд не зобов`язаний присуджувати стороні всі понесені витрати, якщо встановить завищений розмір гонорару.

При визначенні суми компенсації слід дослідити обсяг наданих послуг, витрачений час, розмір гонорару, співмірність послуг складності та значенню справи, ціні позову.

Витрати мають бути документально підтверджені і доведені. Відсутність такого підтвердження та розрахунку є підставою для відмови у відшкодуванні.
У справі міститься акт приймання-передачі наданих послуг. Згідно з ним загальна тривалість часу надання правової допомоги - 30 год., вартість – 63000,00 грн., що підтверджено касовим ордером.

Такі послуги як розроблення, структуризація та складання позову, подання на підпис клієнту, виготовлення копій позовних матеріалів, направлення до суду надавались протягом 7 год.КАС звернув увагу, що така тривалість надання послуг безпідставна з огляду на предмет спору у справі незначної складності. Крім того, з позовної заяви вбачається, що вона викладена всього на трьох сторінках, до суду подано незначну кількість копій документів.
Тож заявлені витрати на правничу допомогу є неспівмірними зі складністю справи, обсягом наданих послуг (робіт), витраченим часом та ціною позову.

КАС погодився, що саме сума 2500,00 грн. відображає вартість наданої правової допомоги.

Однак, чи дійсно суд має встановлювати ціну таких послуг, незважаючи на угоду між адвокатом та клієнтом?

Правова позиція ВС https://u.to/liLBFg

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото