Суд вирішив: ФОП, що не мають доходів, можуть не платити ЄСВ

Дата публікації: вт, 07/02/2019 - 14:32

Кіровоградський окружний адміністративний суд, розглянувши адміністративний позов фізичної особи-підприємця до Головного управління Державної фіскальної служби, підтримав сторону ФОП.

Рішення у справі № 340/453/19 дає можливість фізичним особам-підприємцям, що працюють по спрощеній системі оподаткування, не сплачувати ЄСВ, якщо у ході своєї діяльності не отримали дохід.

Підприємець звернувся до суду із заявою про визнання протиправною та скасування вимоги ДФС щодо сплати боргу з внеску в сумі 15819,54 грн.

Суд встановив, що спірні правовідносини врегульовані виключно приписами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»

Опираючись на вищевказаний закон, встановлено, що єдиний внесок нараховується для платників (крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов`язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. 

Отже, зазначені платники податків мають обов`язок сплачувати внесок у розмірі, який встановлено законом, незалежно від отримання доходу (прибутку). До переліку цих платників податків не відносяться фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування.

Так, Суд задовільнив позов ФОП і визнав протиправною та скасував вимогу Головного управління Державної фіскальної служби про сплату ФОП боргу з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)