Суд заочно арештував екс-прем’єр міністра України Миколу Азарову за підозрою у держзраді

Дата публікації: ср, 10/20/2021 - 21:06

 

20 жовтня 2021 року слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва задоволено клопотання слідчого ДБР, погоджене прокурором Офісу Генпрокурора відносно колишнього Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. 

Так, рішенням суду заочно обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою М. Азарову, підозрюваному у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб.

Про це повідомили у ДБР.

Досудовим розслідуванням встановлено, що зміст та умови Угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України були нав’язані Президентом РФ Дмитром Медвєдєвим тодішньому Прем’єр-міністру України напередодні її підписання у Москві 21 квітня 2010 року.

Повністю розуміючи наслідки підписання цієї Угоди для України, колишній Прем’єр-міністр України свідомо забезпечив візування та погодження проєкту документа уповноваженими посадовими особами (міністрами, керівниками правоохоронних органів та від імені Кабінету Міністрів України).

Таким чином він сприяв реалізації інтересів РФ під час усіх стадій погодження проєкту Угоди та її імплементації.

Слідчі ДБР отримали оригінали документів, які свідчать про цілеспрямовані  дії експрем’єра України Миколи Азарова на шкоду суверенітетові та територіальній цілісності нашої держави. У подальшому такі дії сприяли окупації Криму Російською Федерацією.

Встановлено, що ці вчинки здійснювались за попередньою змовою групою осіб з тодішнім Президентом України Віктором Януковичем, якому також повідомлено про підозру у цьому кримінальному провадженні та якого оголошено в розшук.

Зазначається, що обрання Азарову заочного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою надасть підстави звертатись із запитами щодо надання міжнародно-правової допомоги про його екстрадицію, а також дозволить ініціювати питання про здійснення спеціального досудового розслідування.

У ДБР нагадали, що притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення державної зради не має строків давності. У січні 2021 року ДБР вже повідомило про підозру у вчиненні державної зради колишньому Президенту Віктору Януковичу (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України).

відео / фото