Судова експертиза з питань землеустрою

Дата публікації: пн, 04/26/2021 - 13:24

 

Експертиза з питань землеустрою є одним з видів судових експертиз інженерно-технічної експертизи. Це порівняно новий, але перспективний вид судової експертизи. Приблизний перелік питань до судового експерта по експертизі документації.

 

Експертиза з питань землеустрою є одним з видів судових експертиз інженерно-технічної експертизи.

Це порівняно новий, але перспективний вид судової експертизи.

Експертизи з питань землеустрою виконуються судовими експертами, які атестовані за спеціальністю 10.20 “Дослідження з питань землеустрою”.

До недавнього часу судова експертиза з питань землеустрою була прерогативою судових експертів державних експертних установ. Зараз право на проведення таких експертиз мають і приватні судові експерти.

Основними замовниками експертизи з питань землеустрою до цього часу є органи слідства в рамках кримінального провадження, але спостерігається позитивна тенденція - висновки судового експерта та дослідження призначаються за клопотанням сторін в цивільних справах.

Основними завданнями судового експерта є:

  • Визначення відповідності розробленої документації із землеустрою та її затвердження вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування.

  • Визначення відповідності зміни цільового призначення земельних ділянок та її затвердження вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування.

  • Визначення відповідності фактичного землекористування правовстановлюючим документам, документації із землеустрою на земельні ділянки та нормативно-правовим актам.

  • Визначення відповідності виконаної нормативної грошової оцінки земель вимогам нормативно-правових актів.

Крім того, встановлено й орієнтовний перелік вирішуваних експертом питань, такими є:

  • Чи відповідають розроблена документація із землеустрою на земельну ділянку та її затвердження вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування? Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності?

  • Чи змінено та затверджено цільове призначення земельної ділянки відповідно до вимог земельного законодавства та інших нормативних документів з питань землеустрою та землекористування? Якщо ні, то в чому полягають невідповідності?

  • Чи відповідає фактичне землекористування правовстановлюючим документам, документації із землеустрою на земельні ділянки та нормативно-правовим актам?

  • Чи відповідає виконана нормативна грошова оцінка земель вимогам нормативно-правових актів?

Це - далеко не повний перелік завдань, що вирішується за допомогою експертизи документації із землеустрою.

Перспективним вбачається виконання експертизи в рамках оскарження висновків державної землевпорядної експертизи та висновків екстериторіального погодження документації з землеустрою (це знайомо розробнику документації із землеустрою).

Перспективними також є дослідження щодо відповідності технічної документації встановлення відновлення меж земельних ділянок, коли земельно-технічна експертиза не дала бажаних результатів. 

 

Незалежна Судова Експертиза і Оцінка

 

Схожі публікації

Які питання слід ставити судовому експерту - товарознавцю, щоб отримати обгрунтовану відповідь?
Способы отчуждения и изменения собственника земли | Адвокат Ростислав Кравец
Принят Закон которым будут отбирать землю в Украине
Як домогтися компенсації витрат на експертизу в суді: чим регламентована компенсація і що говорить практика?
Бесплатная приватизация земли гражданином Украины: миф или реальность?
ВС висловився відносно недійсності права власності на земельну ділянку
Перелік питань судовому експерту автотоварознавцю. Як правильно формулювати питання, щоб отримати обгрунтовану відповідь?
Як укладати правочини із земельними ділянками - роз'яснення Мінюсту
Судова експертиза з питань землеустрою - роз'яснення та приблизний перелік питань до експерта
Как получить землю, положенную по закону гражданину Украины

відео / фото галерея