Судова експертиза з питань землеустрою - роз'яснення та приблизний перелік питань до експерта

Дата публікації: чт, 06/25/2020 - 09:46

 

Експертиза з питань землеустрою є одним з видів судових експертиз інженерно-технічної експертизи. Це порівняно новий, але перспективний вид судової експертизи. Приблизний перелік питань до судового експерта по експертизі документації 

Експертиза з питань землеустрою є одним з видів судових експертиз інженерно-технічної експертизи.

Це порівняно новий, але перспективний вид судової експертизи.

Експертизи з питань землеустрою виконуються судовими експертами, які атестовані за спеціальністю 10.20 “Дослідження з питань землеустрою”.

До недавнього часу судова експертиза з питань землеустрою була прерогативою судових експертів державних експертних установ. Зараз право на проведення таких експертиз мають і приватні судові експерти.

Основними замовниками експертизи з питань землеустрою до цього часу є органи слідства в рамках кримінального провадження, але спостерігається позитивна тенденція - висновки судового експерта та дослідження призначаються за клопотанням сторін в цивільних справах.

Основними завданнями судового експерта є:

  • Визначення відповідності розробленої документації із землеустрою та її затвердження вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування.

  • Визначення відповідності зміни цільового призначення земельних ділянок та її затвердження вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування.

  • Визначення відповідності фактичного землекористування правовстановлюючим документам, документації із землеустрою на земельні ділянки та нормативно-правовим актам.

  • Визначення відповідності виконаної нормативної грошової оцінки земель вимогам нормативно-правових актів.

Крім того, встановлено й орієнтовний перелік вирішуваних експертом питань, такими є:

  • Чи відповідають розроблена документація із землеустрою на земельну ділянку та її затвердження вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування? Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності?

  • Чи змінено та затверджено цільове призначення земельної ділянки відповідно до вимог земельного законодавства та інших нормативних документів з питань землеустрою та землекористування? Якщо ні, то в чому полягають невідповідності?

  • Чи відповідає фактичне землекористування правовстановлюючим документам, документації із землеустрою на земельні ділянки та нормативно-правовим актам?

  • Чи відповідає виконана нормативна грошова оцінка земель вимогам нормативно-правових актів?

Це - далеко не повний перелік завдань, що вирішується за допомогою експертизи документації із землеустрою.

Перспективним вбачається виконання експертизи в рамках оскарження висновків державної землевпорядної експертизи та висновків екстериторіального погодження документації з землеустрою (це знайомо розробнику документації із землеустрою).

Перспективними також є дослідження щодо відповідності технічної документації встановлення відновлення меж земельних ділянок, коли земельно-технічна експертиза не дала бажаних результатів. 

Незалежна Судова Експертиза і Оцінка

Схожі публікації

Як домогтися компенсації витрат на експертизу в суді: чим регламентована компенсація і що говорить практика?
Повторна відмова у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою - спосіб захисту
Перелік питань судовому експерту автотоварознавцю. Як правильно формулювати питання, щоб отримати обгрунтовану відповідь?
Нові правила погодження документації із землеустрою з 1 травня: що змінилось?
Судово-економічна експертиза в податковому кримінальному провадженні. Чи допустима без первинних документів?
Ведення документації із землеустрою в електронній формі: законопроект
Проведення судово-психологічної експертизи та складання висновку експерта
Верховний суд щодо підстав відмови у затвердженні проекту землеустрою
Дані про стан сп'яніння підозрюваного: порядок отримання зразків для судмедекспертизи
Щодо підстав для відмови у затвердженні проекту землеустрою

відео / фото галерея