Своєчасне повідомлення про час та місце розгляду справи - обов'язок інспектора

Дата публікації: вт, 07/23/2019 - 12:16

Особа, до якої застосовуються санкції, має бути завчасно повідомлена про час та місце розгляду справи

Справа №813/3415/18 https://u.to/povoFQ

Приватний підприємець звернулася до суду з позовом до Головного управління Держпраці, у якому просила визнати постанову про накладення штрафу у розмірі 223380 грн протиправною і скасувати її.

Позивач обґрунтував позовні вимоги тим, що його не було повідомлено про проведення інспекційного відвідування, тому він не був присутній під час його проведення. Також вказував, що його не повідомлено про підстави проведення перевірки, які також не зазначено в акті інспекційного відвідування.

Рішенням суду першої інстанції у задоволенні позову було відмовлено.

Постановою апеляційного суду апеляційну скаргу приватного підприємця задоволено, а рішення суду першої інстанції скасовано.

Верховний Суд зауважив, що штраф у розмірі 223380 грн., який було застосовано до позивача, є суттєвим. Така санкція співмірна з покараннями за злочини. Також суд нагадав, що особі, до якої застосовуються такі суттєві санкції відповідальності, повинно бути забезпечено право завчасно знати про час та місце розгляду справи. Це право є гарантією реалізації інших прав - на участь в засіданні, висловлення заперечень, надання доказів, захист тощо. Цей обов'язок покладається на уповноважену посадову особу.

Уповноважені посадові особи письмово повідомляють про розгляд справи не пізніше ніж за п'ять днів до дати розгляду і можуть використовуватися різні способи: рекомендований лист, телеграма, телефакс, телефонограма, особисте вручення повідомлення представникам. Множинність способів повідомлення дозволяє уповноваженій посадовій особі обрати один або декілька способів, які забезпечують поінформованість особи.

Справу може бути розглянуто без участі представника суб`єкта господарювання, у разі, коли його поінформовано і від нього не надійшло обґрунтоване клопотання про відкладення її розгляду. Уповноважена особа не може розпочати розгляд справи, якщо особа, яка притягається до відповідальності не була належно поінформована. Ця особа має бути проінформована про час та місце розгляду справи за п'ять днів до дати розгляду справи. Обов'язок доказування цієї обставини несе уповноважена посадова особа.

У разі одержання повідомлення до засідання, але у строк, що є меншим за п'ятиденний, особа повинна вживати розумних заходів для реалізації своїх прав на участь у засіданні.

Лист від 10.07.2018 про розгляд цієї справи, який було скеровано позивачу 11.07.2018 . Лист не було вручено позивачу 13.07.2018 "з інших причин", 18.07.2018 - "відправлення вручено особисто". Обставин, які б свідчили про ухилення від отримання повідомлення судами не встановлено.

Верховний Суд залишив без змін постанову апеляційного суду, так як управління Держпраці не довело, що про час розгляду справи про накладення штрафу позивач був поінформований належним чином. За таких обставин, постанова про накладення штрафу є протиправною і була обґрунтовано скасована судом апеляційної інстанції.

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)