книга обліку

Закон про спрощення ведення обліку ФОПами набрав чинності

Дата публікації: пн, 08/10/2020 - 09:59

 

Набрав чинності Закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців», який Верховна Рада ухвалила 14 липня 2020 року.

Закон передбачає спрощення ведення обліку для фізичних осіб - підприємців, доступу до електронного кабінету платника податків та розширення його функціоналу.

Книги обліку доходів і витрат не достатньо для підтвердження даних податкової звітності

Дата публікації: чт, 07/23/2020 - 10:19

 

Немає первинних документів - відсутні підстави для здійснення запису в книзі

Книга обліку доходів і витрат не дає достатніх підстав для підтвердження даних податкової звітності, оскільки заповнюється саме на підставі первинних документів. Немає первинних документів - відсутні підстави для здійснення в книзі обліку доходів і витрат запису про отриманий дохід та витрати, які пов`язані з отриманням такого доходу.

Нові зміни до ПКУ для підприємців: скасування книги обліку доходів та інші нововведення

Дата публікації: чт, 07/16/2020 - 10:21

 

Підприємців чекають чергові зміни до Податкового кодексу, на цей раз щодо функціонування Електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців (законопроект № 2524).

 

Основні нововведення:

1) Поліпшення електронної взаємодії з податковим органом. Копії податкових повідомлень-рішень та інші документи, які податковий орган надсилає платнику податків, будуть також відображатися в Електронному кабінеті.

Новостворений ФОП. Реєструємо книгу обліку доходів після карантину

Дата публікації: ср, 07/08/2020 - 18:23

ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що книгу обліку доходів ФОП тимчасово можна заповнювати без її реєстрації в ДПС.

Зареєстровані під час карантину фізичні особи – підприємці можуть заповнювати Книги обліку доходів (Книги обліку доходів та витрат) без її попередньої реєстрації в органах ДПС.

У подальшому, протягом трьох місяців з дня прийняття урядом рішення про відміну карантину, такі підприємці повинні подати на реєстрацію зазначені Книги, до яких внесені дані про доходи (доходи і витрати), отримані  чи здійснені під час карантину.

Тимчасові зміни у веденні обліку доходів і витрат ФОП

Дата публікації: чт, 04/02/2020 - 19:49

Фізичні особи-підприємці можуть вести облік доходів і витрат без використання книги обліку доходів, якщо ведення книги повинно було розпочатися після встановлення карантину.

На період карантину, з 12 березня та до 24 квітня, був встановлений ряд обмежувальних заходів, один з яких – заборона роботи закладів торгівлі, у тому числі, що здійснюють продаж книг обліку доходів. Через неможливість придбання книги та ведення в ній обліку доходів і витрат, Уряд ухвалив рішення тимчасово припинити їх використання на період карантину.

Для ФОПів, які не є платниками ПДВ можуть скасувати книгу обліку

Дата публікації: ср, 12/04/2019 - 10:20

Міністр Кабінета Міністрів Дмитро Дубілет анонсував подання законопроекту, який повинен спростити взаємодію з податковою.

"Сьогодні разом з Ярослав Железняк реєструємо законопроєкт..." - написав Дубілет у Фейсбук.

До уваги ФОПів! За втрату Книги обліку доходів і витрат передбачена відповідальність

Дата публікації: вт, 11/19/2019 - 10:25

Відповідно до пункту 177.10 статті 177 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи.

Порядок ведення книги обліку доходів (витрат) підприємцями-платниками єдиного податку

Дата публікації: пт, 08/16/2019 - 16:17

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Записи у Книзі доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

відео / фото