мінна безпека

Правила мінної безпеки для дітей, які повертаються у звільнені міста

Дата: 11.03.2024 12:19

 

Третина України замінована або забруднена рештками зброї й техніки внаслідок війни. Тож мінна небезпека нині загрожує кожному – як дорослим, так і дітям. Батьки мають розповідати про міни дітям, аби їх уберегти. Ваші діти мають знати, як виглядають міни-пастки, міни-розтяжки та інші їх види. І знати, як діяти, коли знайшов міну. У цьому відео від Dovidka.info та МінРеінтеграції – правила поведінки з вибуховими предметами для дітей. І батьки, й учителі можуть використовувати фільм як урок із мінної безпеки для дитини. Під час війни це важливі знання, якими варто поділитись.

Україна на другому місці за кількістю постраждалих цивільних від вибухівки у 2023 році – дослідження британської організації

Дата: 09.01.2024 20:13

Британська благодійна організація Action on Armed Violence (AOAV) зафіксувала збільшення на 122% кількості жертв серед цивільного населення, спричинених вибухівкою у 2023 році. Зокрема, внаслідок дії різних вибухових пристроїв у 2023 році 8 351 цивільний постраждав через російську агресію в Україні.

Про це йде в дослідженні лондонської благодійної організації AOAV, повідомляє ВВС.

Україна одна з найбільш замінованих країн у світі: ДСНС радить, як убезпечити себе

Дата: 30.08.2023 11:03

Україна, внаслідок повномасштабного вторгнення рф, стала однією з найбільш забруднених у світі країн. Відступаючи, ворог залишив свідомо в місцях, які були окуповані, дуже багато мін та вибухових пристроїв. 

Фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій щоденно знешкоджують сотні одиниць вибухонебезпечних предметів, однак майже кожного дня трапляються випадки, коли цивільні стають жертвами через міни, залишені окупантами.

Мінна безпека стане частиною освітнього процесу для школярів - Мінреінтеграції

Дата: 15.08.2023 19:16

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України розробляють практикум з мінної безпеки.

Про це повідомляє ЮНІСЕФ – Україна.

Для вчителів уже доступний посібник, а також презентації для уроків із мінної безпеки. Вони розроблені ЮНІСЕФ спільно з партнерами й адаптовані для початкової та середньої школи.

Також доступні інтерактивні матеріали. Зокрема: 

Як відбувається протимінна діяльність на звільнених територіях України?

Дата: 30.04.2023 09:56

Відповідно до Плану виконання заходів гуманітарного розмінування на звільнених територіях на відповідний рік та з врахуванням виконання пріоритетних завдань, розмінування здійснюється за умовними етапами:

1. Оперативне реагування після артилерійських, ракетних та авіаційних ударів, з метою пошуку та знищення боєприпасів, що не вибухнули.

Що робити при виявленні мінно-вибухового пристрою та як вийти з мінного поля самостійно?

Дата: 23.04.2023 20:46

Фонд 2402 (2402Fund) в Телеграм каналі опублікував поради тренера з мінної безпеки, щодо дій в разі якщо людина знайшла підозрілий предмет або опинилась на замінованій території.

Враховуючи те, що Україна опинилась в перших рядах списку найбільш замінованих країн світу такі поради фахівця зайвими не будуть, тому варто прочитати та зберегти цю інформацію.

Основними причинами потрапляння людей на мінні поля є різні обставини, зокрема такі, про які йдеться нижче:

Безкоштовне протезування та інші засоби реабілітації: як отримати

Дата: 20.03.2023 15:09

Кожного дня українці, як цивільні так і військові, зазнають мінно-вибухових травм та важких поранень, які нерідко призводять до ампутації кінцівок. Як результат - за рік повномасштабної війни в Україні значно зросла кількість осіб, які потребують протезування. Отож, постає питання: чи можуть військові та цивільні, що постраждали від воєнних дій, отримати безкоштовне протезування та інші допоміжні засоби реабілітації. 

ПРОТИМІННА БЕЗПЕКА: як журналісту працювати на деокупованих територіях та у зонах бойових дій

Дата: 05.03.2023 09:30

Національна спілка журналістів України опублікувала відеоурок з протимінної безпеки для журналістів від професійних саперів.

Професійні сапери Юрій Цикенюк та Іван Шепелев роз'яснюють про безпечну роботу працівникам ЗМІ в зоні бойових дій та на деокупованих територіях, наочно продемонструють види вибухонебезпечних предметів та як вони діють, який вигляд мають артилерійські боєприпаси та гранати, що треба робити, коли ви натрапили на такі предмети, як правильно працювати на територіях, де проводиться розмінування тощо.

Створено новий сайт про мінну безпеку: як для дорослих так і для дітей

Дата: 17.02.2023 17:41

Україна увійшла до переліку країн, які найбільш забруднені мінами. Щоб зменшити ризики поранення чи загибелі дітей, ДСНС України спільно з Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine, Міністерством освіти і науки та МВС започаткували роботу вебсайту «Все про мінну безпеку» для батьків, вчителів та дітей.

Підписка на мінна безпека