оренда нерухомості

Распространенные юридические ошибки арендаторов квартир и другой недвижимости

Данное видео будет интересно тем, кто снимает недвижимость в аренду.

Рассматриваются важные вопросы для тех, кто собирается арендовать жилье и другое недвижимое имущество. Данная консультация написана с учетом вопросов, с которыми обращаются к адвокатам, юристам, занимающихся вопросами недвижимости.

Чи треба реєструватися ФОПом, щоб здати квартиру в оренду?

Дата публікації: чт, 05/14/2020 - 17:26

 

Здавати в оренду нерухоме майно може фізична особа, як в межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації фізичною особою – підприємцем.

У разі надання в оренду власного майна без реєстрації ФОПом, необхідно буде сплатити податок на доходи фізичних осіб – 18% та військовий збір 1,5% від суми орендної плати.

Арендные каникулы и проблемы застройщиков: как карантин повлияет на рынок недвижимости?

Дата публікації: пт, 03/20/2020 - 09:25

"Бизнес пришлось закрыть. На скромные сбережения можно продержаться еще месяц. А дальше чем платить за аренду жилья и по счетам – не понятно", – одна из самых популярных тем в Фейсбуке сегодня. Многие арендаторы переживают, что цены на аренду жилья начнут расти, а арендодатели, в свою очередь, – что им перестанут платить за съем жилья, прикрываясь отсутствием дохода. 

Как карантин отразится на рынке жилья и есть ли у украинской недвижимости иммунитет к коронавирусу?

Кабмін прийняв постанову, якою змінено Порядок передачі в оренду державного та комунального майна

Дата публікації: ср, 03/04/2020 - 16:06

1 лютого 2020 вступив в дію Закон України “Про оренду державного та комунального майна”. Цей Закон регулює правові, економічні та організаційні відносини, пов’язані з передачею в оренду майна, що перебуває в державній та комунальній власності.

Про це повідомляє Прес-служба Мінекономіки.

Закон змінює процедуру передачі майна в оренду та запроваджує наступні нововведення.

Усі потенційні об’єкти оренди як державного, так і комунального майна будуть публікуватися у відкритих переліках, доступних для всіх. Це замінить формальні публікації.

Орендар нерухомості не може сплачувати податок замість власника

Дата публікації: пт, 02/14/2020 - 15:01

Сплачувати до Державної казначейської служби грошове зобов'язання з по податку на нерухоме майно повинен безпосередньо власник такого нерухомого майна, а не орендар. 

Адже орендар нерухомого майна не відповідає ознакам платника податку на нерухоме майно, визначеним пп. 266.1.1 ПКУ.

На цьому наголосили фахівці ГУ ДПС у Чернівецькій області та водночас завважили: суму платежів, яку згідно договору оренди відшкодовує орендар, включають до доходу юрособи - платника єдиного податку третьої групи, що є орендодавцем.

Порядок сплати податку у разі надання квартири в оренду

Дата публікації: пт, 02/07/2020 - 16:13

Податківці інформують, що у разі укладення договору оренди нерухомого майна між  фізичними особами, які не є суб'єктами господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є платник податку — орендодавець.

Про це пише Вісник.

Наприклад, у разі надання в оренду квартири або іншого житлового чи нежитлового приміщення, іншого нерухомого майна, орендодавець є відповідальним за нарахування та сплату податку до бюджету.

Оренда нерухомості для бізнесу: особливості договірного процесу

Дата публікації: чт, 01/09/2020 - 10:49

Більшість власників бізнесу облаштовує свої офіси та виробництва в приміщеннях, взятих в оренду. Старший юрист юридичної фірми «Антіка» Василь Шеретько розповів про правові основи договірного процесу та важливі умови, які потрібно зазначати в договорі, щоб захистити свої інтереси.

Нормативно-правова основа регулювання договорів оренди залежить від того, хто є суб’єктами договору – юридичні особи, фізичні особи-підприємці (ФОП) чи фізичні особи.
 

Нормативно-правові основи договорів оренди

відео / фото