субсидії

О субсидиях: правительство деньгами будет стимулировать к экономии газа, света и воды

После изменения правил назначения субсидий, которые в несколько раз сократили количество претендентов на финансовую помощь государства для оплаты коммунальных услуг, правительство готовит следующий шаг. Оставшихся субсидиантов будут стимулировать гривней к сокращению потребления.

Чем больше сэкономил, тем больше денег останется на личные нужды в конце отопительного сезона.

Тарифы растут, а субсидий все меньше

Правила надання субсидій на житлово-комунальні послуги

Міністерство соціальної політики України надає роз'яснення щодо отримання субсидій на житлово-комунальні послуги


Хто має право на отримання допомоги

Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу.

Наразі обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї:

- обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства

Отримання субсидії залежить від сплати єдиного соцвнеску

Позитивне рішення комісії про призначення житлової субсидії може бути прийнято лише у разі, коли особи та/або за особу на момент призначення житлової субсидії сплачують єдиний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії або сплачують єдиний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед місяцем, в якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина.

Як сплачувати за комунальні послуги якщо субсидію ще не нараховано?

Якщо субсидію ще не нараховано: сплачуйте свій обов’язковий платіж, той який було розраховано до сплати за воду, світло та газ.

Управління соціального захисту населення опрацьовує в тиждень понад 100 тисяч заяв. Затримки в основному виникають через несвоєчасне подання місцевими органами інформації про склад зареєстрованих осіб, перелік житлово-комунальних послуг і тарифи в місті.

7 ОСНОВНИХ ЗМІН В ПРОГРАМІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

За результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг. Відповідні зміни були внесені в Постанову КМУ №329 Кабінетом Міністрів України.

З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.

Теґи

Правила оформления субсидий в новом отопительном сезоне 2018-19

В Минсоцполитики к началу отопительного сезона готовят новые правила назначения субсидий, которые будут внедрять в декабре, после того, как граждане получат платежки за ноябрь – первый полный месяц отопительного сезона. Изменения коснутся отдельных случаев назначения финансовой помощи, но основные правила останутся прежними.


Проверять материальное положение заявителей социальные инспекторы будут только в тех случаях, когда есть поводы для отказа в назначении субсидии.

Что произошло

Субсидії по-новому: реєстр субсидіантів та гаряча телефонна лінія

Реєстр субсидіантів та гаряча телефонна лінія дозволять налагодити якісний зворотній зв'язок для контролю бюджетних коштів - про це заявив під час прес-брифінгу на тему "Напередодні опалювального сезону: субсидії по-новому, заходи з підвищення адресності" генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Розпочала роботу «Гаряча лінія» з питань порушень при наданні соціальної підтримки

Міністерство соціальної політики  за підтримки Світового Банку запровадило «гарячу лінію» з питань порушень при наданні субсидій, соціальної допомоги та соціальних послуг.

Від початку жовтня за безкоштовним телефоном 0 800 50 2757 можна повідомити про факти порушень, корупції та незаконного надання соціальної підтримки з боку посадових осіб, відповідальних за її призначення, а також про випадки незаконного одержання такої підтримки з боку громадян.

Держстат назвав розміри субсидій для українців

У серпні 2,4 млн громадян України отримували субсидію. Виплати становили близько 96, 5 грн. Це стало можливим завдяки зростанню доходів і відсутності платежів за тепло. Цей показник на 37,7% менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

За повідомленням Держстату у проміжок часу січень–серпень 2018 року субсидії отримували 2,9 млн українців. Якщо порівняти з 2017 роком, то кількість субсидіантів зменшилася на 58,1%.

Субсидіанти у січні-серпні отримали 761,1 млн грн виплат. У містах нарахували субсидій на 562,1 млн грн, у селах — на 199 млн грн.

Новий порядок надання субсидій: що варто знати?

У серпні Мінсоцполітики презентувало відкритий онлайн-реєстр субсидіантів. Тепер кожен громадянин може перевірити, чи має він знижку на оплату комунальних послуг. Як працює реєстр і що варто пам’ятати про порядок нарахування субсидій, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

субсидія

Галерея