житло

Приватизация жилья: порядок и особенности

Дата публікації: сб, 09/26/2020 - 09:37

 

В современном обществе очень часто становится вопрос о приватизации недвижимого имущества. Многим гражданам нередко хочется стать полноценным правообладателем «крыши над головой».

Связано это зачастую с тем, что без проведения процесса приватизации человек не сможет полностью распоряжаться соответствующим имуществом. Чтобы было проще разобраться в данном вопросе, мы предлагаем рассмотреть данный процесс на примере квартир.

Что же такое «приватизация» и что она предусматривает?

Особу не можна виселити з житла, в якому вона тривалий час законно проживає: рішення ВС

Дата публікації: чт, 09/17/2020 - 11:14

 

Тривалий час проживання особи в житлі, незалежно від його правового режиму, є достатньою підставою для того, щоб вважати відповідне житло належним такій особі в розумінні статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а тому наступне її виселення з відповідного житла є невиправданим втручанням в приватну сферу особи, порушенням прав на повагу до житла.

Як перевіряти об'єкти нерухомості перед купівлею - покрокова інструкція!

Купівля власного житла - справа серйозна. Вона потребує не лише значної кількості коштів, але й сталевих нервів та знань. Щоб не натрапити на недобросовісного продавця, свою безпеку ви маєте забезпечити самостійно.

Для цього Finance.ua підготував вам покрокову найдетальнішу інструкцію, як перевірити об’єкти нерухомості перед купівлею. Зберігайте до себе в Закладки і майте завжди під рукою!

Finance.ua

ЖК Варшавський плюс (Київ): проблеми, що варті уваги, потенційним інвесторам у цей житловий комплекс

Дата публікації: пн, 06/22/2020 - 09:10

Експерти сайту НЕРУХОМІ, які аналізують будівництво ЖК і перевіряють дотримання законодавства під час такого будівництва, перевірили черговий комплекс, який будується у столиці. 

Знайомтеся: ЖК ВАРШАВСЬКИЙ ПЛЮС та проблеми, що варті уваги, якщо розглядаєте можливість інвествування у цей житловий комплекс.


Що обіцяють

Уряд врегулював правила реєстрації місця проживання в іпотечному житлі

Дата публікації: чт, 05/28/2020 - 15:15

Кабмін підтримав проєкт постанови Міністерства юстиції «Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання», якою врегульовуються особливості реєстрації місця проживання в іпотечному житлі.

«Зміни у правила реєстрації необхідні, аби створити сприятливі умови для подальшого розвитку іпотечного кредитування в Україні, а також удосконалити механізми захисту майнових прав іпотекодержателя та житлових прав іпотекодавця», - сказав Міністр юстиції Денис Малюська.

Суд стягнув 150 тис. грн компенсації з держави як відшкодування за втрату будинку в ході проведення АТО

Дата публікації: пн, 04/13/2020 - 11:09

Житловий будинок, у якому постійно проживала жителька села на Луганщині разом із донькою було пошкоджено внаслідок артилерійського обстрілу у лютому 2015 року.

Актом обстеження комісії Врубівської селищної ради Попаснянського району Луганської області було встановлено, що: повністю зруйновано передню стінку будинку, стеля впала на підлогу, вибиті вікна, пошкоджено зовнішні стіни. Також, в будинку було пошкоджено усі меблі, газовий котел та газова плита, вирвана підлога.

Чи може дитина бути позбавлена права користування житлом, у якому зареєстрована?

Дата публікації: пт, 02/21/2020 - 12:52

У справі №368/750/16-ц https://u.to/y5eJFw позивачка просила суд визнати малолітню особу такою, що втратила право користування квартирою. Зазначила, що вона є наймачем житла, де зареєстроване місце проживання онуки, яка ніколи там не проживала.

Як повернути частину коштів за придбане вперше житло?

Дата публікації: пт, 01/31/2020 - 11:46

При придбанні житла вперше, особа може повернути 1 % збору від вартості нерухомості, який був сплачений до Пенсійного фонду.

Згідно з пунктом 9 статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" платниками збору на обов'язкове пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком <...> осіб, які придбавають житло вперше.

Купили чи будуєте житло за рахунок іпотечного кредиту – маєте право на податкову знижку

Дата публікації: вт, 01/28/2020 - 13:13

Громадянин має право звернутись до податкового органу за місцем реєстрації за податковою знижкою. Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Право на житло не залежить від місця проживання – Конституційний Суд

Дата публікації: чт, 01/09/2020 - 13:09

Суд ухвалив Рішення у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України.

відео / фото