житло

Реалізація права особи на житло

Дата публікації: чт, 01/14/2021 - 22:56

 

Право громадянина України на житло існує у людини від народження і закріплено в Конституції країни. Отже є її природним і основоположним правом, що закріплено в ст. 47 основного закону – Конституції України.

 

Врегульовуючи відносини у сфері житлового права законодавець детально конкретизує їх (визначає юридичні суб’єктивні права та обов’язки учасників відносин) в Житловому кодексі Української РСР, Цивільному кодексі, інших законах, а уряд та його органи – в підзаконних актах.

Перепланування приміщення без згоди орендодавця є істотним порушенням договору оренди: позиція ВС

Дата публікації: чт, 01/14/2021 - 22:50

 

У справі № 910/5446/19 Комунальне підприємство “Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району міста Києва” (далі – Компанія) звернулося до Громадської організації “Кролевецьке земляцтво” (далі – Організація) з позовом про розірвання Договору оренди приміщення (далі – Договір оренди), укладеного між Позивачем та Відповідачем; виселення Відповідача з нежитлового приміщення (далі – Приміщення), що перебуває на балансі Позивача.

Пільгове іпотечне кредитування для переселенців під 3%

Дата публікації: чт, 12/03/2020 - 22:49

 

Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву сформує окрему чергу для отримання пільгового кредиту на житло під 3% річних для внутрішньо переміщених осіб.

Про це пише Advice.

Як повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, це стало можливим після ратифікації Верховною Радою угоди між урядом України і урядом Німеччини щодо залучення 25,5 млн євро від німецького державного банку розвитку KfW.

Коли особа визнається такою, що самоправно вселилась у житлове приміщення?

Дата публікації: ср, 12/02/2020 - 17:13

 

Рішення ВС у справі №686/27262/18 https://cutt.ly/Tg85jX8

Відповідь на таке питання надав КЦС ВС у справі №686/27262/18.

 

Суд встановив, що протягом 20 років відповідач працював у ПрАТ «Хмельницький завод експериментального виробництва».

У 1985р. було проведено засідання профкому та адміністрації підприємства, за результатами якого складено протокол та вирішено поселити працівника в гуртожиток.

Право військовослужбовця у відставці на житлову площу

Дата публікації: пн, 11/02/2020 - 17:37

Питання:

Полковник у відставці має право на додаткові 10 м жилої площі - чи має значення те, що при звільненні він був підполковником, але на час надходження пропозиції щодо отримання компенсації за належне житлове приміщення він є полковником?


Відповідь:

Приватизация жилья: порядок и особенности

Дата публікації: сб, 09/26/2020 - 09:37

 

В современном обществе очень часто становится вопрос о приватизации недвижимого имущества. Многим гражданам нередко хочется стать полноценным правообладателем «крыши над головой».

Связано это зачастую с тем, что без проведения процесса приватизации человек не сможет полностью распоряжаться соответствующим имуществом. Чтобы было проще разобраться в данном вопросе, мы предлагаем рассмотреть данный процесс на примере квартир.

Что же такое «приватизация» и что она предусматривает?

Особу не можна виселити з житла, в якому вона тривалий час законно проживає: рішення ВС

Дата публікації: чт, 09/17/2020 - 11:14

 

Тривалий час проживання особи в житлі, незалежно від його правового режиму, є достатньою підставою для того, щоб вважати відповідне житло належним такій особі в розумінні статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а тому наступне її виселення з відповідного житла є невиправданим втручанням в приватну сферу особи, порушенням прав на повагу до житла.

Як перевіряти об'єкти нерухомості перед купівлею - покрокова інструкція!

Купівля власного житла - справа серйозна. Вона потребує не лише значної кількості коштів, але й сталевих нервів та знань. Щоб не натрапити на недобросовісного продавця, свою безпеку ви маєте забезпечити самостійно.

Для цього Finance.ua підготував вам покрокову найдетальнішу інструкцію, як перевірити об’єкти нерухомості перед купівлею. Зберігайте до себе в Закладки і майте завжди під рукою!

Finance.ua

ЖК Варшавський плюс (Київ): проблеми, що варті уваги, потенційним інвесторам у цей житловий комплекс

Дата публікації: пн, 06/22/2020 - 09:10

Експерти сайту НЕРУХОМІ, які аналізують будівництво ЖК і перевіряють дотримання законодавства під час такого будівництва, перевірили черговий комплекс, який будується у столиці. 

Знайомтеся: ЖК ВАРШАВСЬКИЙ ПЛЮС та проблеми, що варті уваги, якщо розглядаєте можливість інвествування у цей житловий комплекс.


Що обіцяють

Уряд врегулював правила реєстрації місця проживання в іпотечному житлі

Дата публікації: чт, 05/28/2020 - 15:15

Кабмін підтримав проєкт постанови Міністерства юстиції «Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання», якою врегульовуються особливості реєстрації місця проживання в іпотечному житлі.

«Зміни у правила реєстрації необхідні, аби створити сприятливі умови для подальшого розвитку іпотечного кредитування в Україні, а також удосконалити механізми захисту майнових прав іпотекодержателя та житлових прав іпотекодавця», - сказав Міністр юстиції Денис Малюська.

відео / фото