бізнес

Державна допомога бізнесу: чи відповідає вимогам Угоди про асоціацію?

Дата публікації: вт, 08/13/2019 - 11:49

Чи відповідає державна підтримка бізнесу вимогам Угоди про асоціацію?

Інститут державної допомоги – поширений у ЄС механізм стимулювання економіки. Втім, різниця між Євросоюзом та Україною полягає передусім у наявності контролю за такою допомогою.

Хоча контроль за державними субсидіями та державною допомогою мав би здійснюватися ще з 2008 році, що пов’язано зі вступом до СОТ, чітко визначила зобов’язання України у цій сфері лише Угода про асоціацію.

Швидше виняток

Представники бізнесу запропонували 10 нововведень до трудового законодавства

Дата публікації: ср, 08/07/2019 - 17:26

Європейська Бізнес Асоціація пропонує позбутися морально застарілих норм трудового законодавства, а також закріпити важливі нововведення у Трудовому кодексі. 

Про це повідомляє прес-служба Асоціації.

«Нещодавно урядом була анонсована нова хвиля змін до трудового законодавства, якими зокрема пропонується збільшити тривалість щорічної відпустки, врегулювати можливість впровадження гнучкого графіку роботи та віддаленої праці.

Ахметов, Клюєв та ін... Хто і скільки заробив на «зеленому тарифі» у 2018 році - рейтинг

Дата публікації: ср, 08/07/2019 - 14:46

65% коштів, виплачених ДП “Енергоринок” за альтернативну енергію у 2018 році, пішли десятьом бізнес-групам. У трійці минулорічних лідерів - електростанції, що перейшли від братів Клюєвих китайській держкорпорації CNBM, холдинг Ріната Ахметова, а також ВЕС шведсько-українського бізнесмена Карла Стурена.


Про це свідчать розрахунки Bihus.Info, зроблені на підставі даних про платежі “Енергоринку”.

Безтоварність операції: як довести протилежне?

Дата публікації: пт, 08/02/2019 - 15:51

Дотепер питання визнання операції безтоварною є одним із тих, які адміністративні суди розглядають найчастіше в разі спорів між платниками податків і контролюючими органами. А тому не дивно, що тематика безтоварності операцій: як із цим жити й боротися — є завжди актуальною як для представників бізнесу, так і для юристів, котрі займаються податковим правом.


Контрагент із «дефектом»

Способи перевірки контрагентів

Дата публікації: ср, 07/10/2019 - 12:21

Хоча Господарський кодекс України і визначає підприємницьку діяльність як ризиковану і на власний ризик, ми все одно намагаємось убезпечити себе всіма можливими способами і зменшити ризики. І це логічно, бо помилка може забагато нам коштувати. Проте варто памʼятати, що безпека має проявлятись не тільки в аналізі правових норм і оформленні договорів, а ще й в розумному виборі, з ким саме ці договори укладати.

Бізнес у США та Україні: 7 головних відмінностей

Дата публікації: ср, 07/03/2019 - 19:35

Чим американський бізнес відрізняється від українського? Як американці побудували податкову систему і чим вона відрізняється від української? І чому ж американський бізнес-клімат такий сприятливий, що завоювати ринок США прагне половина світу – дізналася і поділилася з нами українська підприємиця.

Теґи

Нацбанк скасував ліміт на фінансування представництв українського бізнесу за кордоном

Дата публікації: вт, 07/02/2019 - 13:35

У межах валютної лібералізації і для подальшого поліпшення бізнес-клімату Національний банк скасував низку адміністративних обмежень, які створювали незручності українським компаніям, іноземним інвесторам та дипломатичним представництвам.

Теґи

З 23 червня бізнес звільнили від сплати за порушення касової дисципліни

Дата публікації: пн, 06/24/2019 - 16:25

З 23 червня вступив в силу указ президента від 20.06.2019 р. № 418/2019, який скасовує застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки.


Указ президента України ще 22 червня опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр», тож він вже набрав чинності і є правомірним для виконання, повідомляє «Бізнес-Схід» з посиланням на LIGA:ZAKON.

На його підставі бізнес може забути про штрафи:

Як нове законодавство вплинуло на діяльність ТОВ

Дата публікації: пн, 06/24/2019 - 16:03

Минув рік з дати набуття чинності новим Законом «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який запровадив багато нововведень щодо регулювання діяльності ТОВ в Україні.

У рамках LHS Discussion Hub «Річниця Закону про ТОВ: перші підсумки» юристи-практики підбивали основні підсумки правозастосування цього Закону та обговорювали подальші напрями вдосконалення корпоративного законодавства, зазначається у прес-релізі Legal High School.

Теґи

Галерея (відео/фото)