бізнес

Бізнес і влада або чому будівельники йдуть у політику

Дата публікації: ср, 01/22/2020 - 10:02

Кожен десятий власник великої будівельної компанії працював у місцевих радах або засідав у Верховній Раді

Третина українських підприємців не знає власних прав при проходженні перевірок — результат опитування

Дата публікації: чт, 01/16/2020 - 11:11

Третина українських підприємців вважають себе не обізнаними при проходженні перевірок, більше 80% - готуються до перевірок через інтернет.

Про це повідомляє опитування від Офісу ефективного регулювання BRDO.

За даними опитування 58% респондентів переконані: суттєвим фактором, що заважає бізнесу дотримуватися вимог законодавства і проходити перевірки без порушень, є діяльність інспекторів, які вишукують будь-які підстави для фіксації порушень. 

Всі розрахунки клієнтів банків переведено на стандарт IBAN

Дата публікації: пн, 01/13/2020 - 12:19

13 січня 2020 року в Україні відбувся остаточний перехід усіх розрахунків клієнтів банків на міжнародний стандарт IBAN. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу НБУ.

"З 13 січня 2020 року клієнти банків можуть проводити розрахунки виключно з використанням рахунків у форматі IBAN", - йдеться у повідомленні.

Скорочення кількості реквізитів використання цього міжнародного стандарту, як вказано, робить комфортнішим оформлення розрахункових документів.

Національний банк спростив порядок відкриття та закриття банківських рахунків

Дата публікації: пн, 01/13/2020 - 11:20

Нацбанк України встановив порядок відкриття банками спеціальних рахунків відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства * та спростив для фізичних осіб-підприємців порядок закриття банківських поточних рахунків.

Про відкриття рахунків для здійснення процедур банкрутства

Кабмін дозволив Держпраці інспекційні перевірки бізнесу без попередження

Дата публікації: нд, 01/12/2020 - 00:04

З 1 січня 2020 року Державна служба України з питань праці розпочинає інспекційні перевірки бізнесу за новими правилами.

Відповідні зміни передбачені постановою Кабінету міністрів України «Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» № 1132 від 04.12.2019 р.

Новий порядок проведення інспекції бізнесу не передбачає попереднього попередження про планові перевірки. Таким чином, інспектор може приходити з перевіркою без попередження в будь-який день та час.

Оренда нерухомості для бізнесу: особливості договірного процесу

Дата публікації: чт, 01/09/2020 - 10:49

Більшість власників бізнесу облаштовує свої офіси та виробництва в приміщеннях, взятих в оренду. Старший юрист юридичної фірми «Антіка» Василь Шеретько розповів про правові основи договірного процесу та важливі умови, які потрібно зазначати в договорі, щоб захистити свої інтереси.

Нормативно-правова основа регулювання договорів оренди залежить від того, хто є суб’єктами договору – юридичні особи, фізичні особи-підприємці (ФОП) чи фізичні особи.
 

Нормативно-правові основи договорів оренди

Президент та прем'єр-міністр України анонсували підтримку малого та середнього бізнесу

Дата публікації: чт, 12/12/2019 - 14:00

З 1 лютого 2020 року почне діяти урядова програма, яка передбачає доступ до недорогих кредитних коштів в порівнянні з тими, які зараз існують в банківському та фінансовому секторі.

Одразу виникає декілька запитань: звідки на це кошти, як буде відбуватися скролінг та регулюватися кредитна програма?

Адже коштів на всіх охочих не вистачить, та й взагалі кредит можуть взяти, але не використати за призначенням. Спробую відповісти на переліченні запитання.

Помилки підприємців/ФОП – юридичні помилки малого бізнесу ( + відео)

Дата публікації: чт, 11/28/2019 - 17:03

Якщо хочеш дізнатися про часті помилки ФОПів – обов’язково читай цю статтю. В цій статті досвідчений юрист, який обслуговує фізичних осіб-підприємців дає поради, ти зможеш дізнатися про помилки підприємців, помилки ФОП – юридичні помилки малого бізнесу.

Після повного перегляду цієї статті ти будеш повністю готовий пройти будь яку перевірку свого бізнесу без штрафів.

Помилки підприємців у КВЕДах

Галерея (відео / фото)