ДФС

Уряд наділив ДФС повноваженнями стежити за податковими правопорушеннями

Дата публікації: чт, 09/26/2019 - 11:43

25 вересня Урядом прийнято рішення щодо розділення сервісної та правоохоронної функцій Державної податкової служби (ДПС).

Прийнятою постановою № 846 передбачено виключення з повноважень ДПС функцій з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства та законодавства з питань сплати єдиного внеску.

Відповідні фіскальні правоохоронні функції продовжуватиме здійснювати Державна фіскальна служба (ДФС) - аж до завершення здійснення заходів з утворення нового органу з розслідування фінансових злочинів. 

Які документи подає декларант або уповноважена особа для підтвердження заявленої митної вартості товарів?

Дата публікації: чт, 09/19/2019 - 10:43

Згідно з частиною першою ст. 53 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі - МКУ) у випадках, передбачених МКУ, одночасно з митною декларацією декларант подає контролюючому органу документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.Частиною другою ст. 53 МКУ визначено документи, які підтверджують митну вартість товарів:

Зберігання первинних документів платниками єдиного податку: порядок, терміни, санкції

Дата публікації: пн, 09/16/2019 - 10:30

Нагадуємо платникам єдиного податку, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених первинними документами – цю норму містить п.44.1 ст.44 ПКУ.

13 вересня 2019 року - останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему

Дата публікації: чт, 09/05/2019 - 12:44

13 вересня 2019 року - останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з IV кварталу 2019 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік.

З 01.10.2019 змінюються реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів

Дата публікації: пн, 09/02/2019 - 09:53

Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) на виконання пункту 3 Постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунка (IBAN) в Україні» здійснено заміну діючих рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів відповідно до вимог стандарту IBAN (29 літерно-цифрових символів) із збереженням довжини номера рахунку аналітичного обліку – не більше 14 цифрових символів.

ОФІЦІЙНО. Державна податкова служба України розпочала свою роботу

Дата публікації: ср, 08/28/2019 - 18:30

Сьогодні Розпорядження Уряду від 21 серпня 2019 р. № 682-р про початок роботи Державної податкової служби України опубліковане на Урядовому порталі.

При перевищенні обсягу доходу 1 млн. грн. необхідний касовий апарат

Дата публікації: ср, 08/21/2019 - 12:57

Відповідно до ст. 296 Податкового кодексу України, платники єдиного податку – фізичні особи, обсяг доходу яких у календарному році перевищив суму 1 мільйон гривень, повинні застосовувати касові апарати.

Використання касового апарату розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання платником єдиного податку.

Порядок ведення книги обліку доходів (витрат) підприємцями-платниками єдиного податку

Дата публікації: пт, 08/16/2019 - 16:17

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Записи у Книзі доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Строки сплати земельного податку

Дата публікації: чт, 08/15/2019 - 13:18

Суми земельного податку та орендної плати за землю обчислюються громадянам  контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки.

Податкові повідомлення  - рішення  (ППР) направляються (вручаються) за місцем  реєстрації власника (користувача) земельної ділянки – до 1 липня.

Сплатити земельний податок (орендну плату) необхідно протягом 60 днів з дня вручення ППР.

Галерея (відео/фото)