ДФС

Порядок ведення книги обліку доходів (витрат) підприємцями-платниками єдиного податку

Дата публікації: пт, 08/16/2019 - 16:17

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Записи у Книзі доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Строки сплати земельного податку

Дата публікації: чт, 08/15/2019 - 13:18

Суми земельного податку та орендної плати за землю обчислюються громадянам  контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки.

Податкові повідомлення  - рішення  (ППР) направляються (вручаються) за місцем  реєстрації власника (користувача) земельної ділянки – до 1 липня.

Сплатити земельний податок (орендну плату) необхідно протягом 60 днів з дня вручення ППР.

ФОП на загальній системі оподаткування. Як обліковувати доходи та витрати?

Дата публікації: пт, 08/09/2019 - 14:05

Підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

Книга обліку доходів і витрат повинна бути зареєстрована після дати державної реєстрації підприємця, до початку здійснення діяльності.

Книгу обліку доходів і витрат, форма та порядок ведення затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 № 481.

Теґи

До уваги власників транспортних засобів з іноземною реєстрацією

Дата публікації: чт, 08/08/2019 - 11:52

Митниця ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, повідомляє, що з 22 серпня 2019 року (через 270 днів з дня набрання чинності Законом України № 2612 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих  актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України») вступають в силу нові санкції за порушення митного законодавства при ввезенні транспортних засобів особистого користування в режимах «транзит» та «тимчасове ввезення».

Теґи

Підстави для скасування реєстрації РРО - роз'яснення ДФС

Дата публікації: вт, 08/06/2019 - 12:04

Скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій відбувається у випадках:

1) суб’єктом господарювання подано заяву про скасування реєстрації РРО;

2) вичерпано строк служби РРО, вказаний у реєстрі екземплярів реєстраторів розрахункових операцій або у паспорті (формулярі) РРО,який не включений до Реєстру екземплярів РРО та був зареєстрований у контролюючому органі до створення Реєстру екземплярів РРО;

3) закінчилися визначені законодавством строки експлуатації РРО;

Теґи

Порядок повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених коштів

Дата публікації: сб, 08/03/2019 - 22:37

Відповідно до ст. 43 Податкового кодексу України, помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню на поточний рахунок платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

За наявності податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу.

Теґи

Запити ДФС: чіткі відповіді на "слизькі" питання

Дата публікації: вт, 07/30/2019 - 15:07

Отримувати/не отримувати? відповідати/не відповідати? давати/не давати?

Чому важливо правильно працювати із запитами...

✔️По-перше, якщо ми говоримо про попередні періоди, то запити результативно використовувались у якості підстав для обходу мораторію. Приблизно той же підхід застосовується частенько і зараз - навіть за відсутності підстав запити спрямовуються без всякої ніяковості, адже знайдеться чимало платників, які не захочуть сваритися з фіскалами, або ж тих, хто елементарно не додивиться і надасть копії документів.

Транспортний податок: податківці роз’яснюють, як не потрапити до списку боржників

Дата публікації: пн, 07/29/2019 - 10:10

Фахівці управління погашення податкового боргу та управління комунікацій ГУ ДФС у Харківській області інформують, які автомобілі підпадають під сплату податку, скільки необхідно сплачувати та в які терміни.

Як фіскальні органи шукатимуть справжніх власників підприємств (бенефіціарів)

Дата публікації: сб, 07/27/2019 - 12:15

Підписано Меморандум про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про бенефіціарних власників

Цим документом передбачили впровадження Концепції механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників з метою протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам, які пов'язані з фіктивною діяльністю компаній.

Галерея (відео/фото)