встановлення інвалідності

Як військовим отримати одноразову грошову допомогу у разі встановлення інвалідності - роз'яснення МОУ

Дата: 15.02.2024 15:47

Отримати одноразову грошову допомогу (ОГД) мають право військовослужбовці, які зазнали поранення, травми, контузії, каліцтва або захворювання, та мають довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), якою встановлено інвалідність або відсоток втрати працездатності.

Право на допомогу можна реалізувати не пізніше ніж через 3 роки після отримання довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності.

У Міністерстві оборони України роз'яснили порядок отримання ОГД.

Як оформити інвалідність, перебуваючи за кордоном або продовжити там термін дії існуючого посвідчення (відео)

Дата: 04.08.2023 19:04

Через збройну агресію країни-терориста багато хто з українців виїхав за кордон. Серед виїхавших багато інвалідів зі своїми специфічними потребами. Але що робити, якщо термін посвідчення інваліда спливає, а повертатися додому поки що немає можливості? Чи що робити, якщо стався випадок, після якого необхідне призначення інвалідності, але поки що немає можливості повернутися додому для отримання статусу інваліда?

Посилання на текст законодавчих актів:

Оформлення інвалідності для військовослужбовців: у МОЗ роз'яснили про спрощену процедуру

Дата: 14.06.2023 19:40

Для спрощення процедури проведення медико-соціальної експертизи військовослужбовцям і наближення цієї послуги до них з початку року в регіонах України відбулося понад 750 виїзних засідань МСЕК у місцях перебування, лікування та реабілітації поранених.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

Цивільні українці, які постраждали під час війни, мають право на встановлення двох причин інвалідності - МОЗ

Дата: 07.06.2023 19:54

Цивільна особа, яка постраждала під час повномасштабної війни від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння, отримавши інвалідність, має право на встановлення двох причин інвалідності і вибирає одну із них: «особа з інвалідністю внаслідок війни» або «постраждалий внаслідок дії вибухонебезпечних предметів».

Про це зазначає Міністерство охорони здоров'я України.

Встановлення/підтвердження інвалідності: які документи необхідні для проходження МСЕК роз'яснили у МОЗ

Дата: 05.05.2023 10:07

МОЗ України нагадало, що медико-соціальна експертиза проводиться для встановлення інвалідності хворим, які досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання та особам з інвалідністю за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоровʼя після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів. 

Оформлення інвалідності особами, які перебувають за кордоном, під час дії воєнного стану в Україні?

Дата: 11.11.2022 10:07

Як оформити інвалідність особам, які перебувають за кордоном, під час дії воєнного стану в Україні?

На період дії на території України воєнного стану встановлення інвалідності вперше або проведення медико-соціальної експертизи вимушено переселеним особам, які перебувають за кордоном, проводиться з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 08.03.2022 № 225 про «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України», тобто екстериторіально і заочно.

Як продовжити інвалідність під час дії воєнного стану?

Дата: 03.08.2022 17:12

Людям з інвалідністю під час дії воєнного стану не потрібно повторно проходити медико-соціальну експертизу, щоб продовжити довідку про інвалідність.

Якщо термін інвалідності закінчився під час дії воєнного стану, інвалідність продовжується автоматично без перекомісії до кінця дії воєнного стану та 6 місяців після його припинення/скасування.

Підписка на встановлення інвалідності