спрощена система

Для ФОПів пропонують підняти граничні обсяги доходів - зареєстровано відповідний законопроект

Дата публікації: чт, 10/31/2019 - 14:34

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2338 щодо вдосконалення спрощеного оподаткування для ФОПів. Документ поданий від народних депутататів фракції “Слуга народу” Роксолани Підласої, Олександра Дубінського та Юлії Діденко.

Поданий законопреокт № 2338 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг має на меті вдосконалення системи спрощеного оподаткування для фізичних осіб-підприємців.

Перехід на спрощену систему оподаткування – за новою формою заяви. Що ще змінилось?

Дата публікації: пн, 10/28/2019 - 12:18

22 жовтня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 16.07.2019 №308 «Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку» (далі – Наказ №308), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24.09.2019 за №1054/34025, яким затверджено нові форми:

- заяви про застосування спрощеної системи оподаткування;

Спрощена модель сплати податків і зборів: коли запрацює та що вона передбачає?

Дата публікації: пн, 09/16/2019 - 11:13

Верховна Рада 13 вересня проголосувала у першому читанні за законопроєкт № 1049 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та законопроєкт № 1051 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Перехід на спрощену систему: особливості надання звітності

Дата публікації: чт, 09/12/2019 - 13:57

Згідно з п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою І розділу ХІV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному законодавством.

13 вересня 2019 року - останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему

Дата публікації: чт, 09/05/2019 - 12:44

13 вересня 2019 року - останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з IV кварталу 2019 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік.

14 червня - граничний термін подання заяви на спрощену систему оподаткування з третього кварталу

Дата публікації: вт, 06/11/2019 - 12:32

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву, за вибором платника податків, в один з таких способів:

1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

Мінфін пропонує новий порядок застосування спрощеної системи оподаткування

Дата публікації: ср, 05/15/2019 - 17:42

Міністерство фінансів пропонує новий порядок застосування спрощеної системи оподаткування. 

Крім того, змінять форми заяв:

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп

Дата публікації: сб, 04/13/2019 - 16:58

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями. Про це нагадують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:

Про відмову від спрощеної системи оподаткування

Дата публікації: чт, 03/21/2019 - 09:53

Відповідно до п. 298.2 ст. 298 р. ХIV Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Галерея (відео/фото)