Торгівля на единому податку: як працювати по КВЕДу, частина з діяльностей котрого заборонена для спрощенної системи?

Дата публікації: сб, 10/24/2020 - 20:21

Питання:

Як працювати по КВЕДу 45.40, частина з діяльностей котрого заборонена для спрощенної системи (торгівля мотоциклами - подакцизний товар)?

Отримав листа з податкової, що цей код мені знімають (але досі не зняли). Але я не планую ні в якому разі торгувати мотоциклами, лише запчастинами до них. Як діяти?


Відповідь:

Ви обрали не той КВЕД. Вам необхідно подати заяву в ЦНАП про зміну видів діяльності, вилучити КВЕД 45.40 і додати КВЕД 45.32 - Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів.

Щодо відповідальності за невірно обраний КВЕД, то згідно абзацу 8 п. 1 КВЕД ДК 009:2010,КВЕД – це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас Класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте, не завжди адаптована до цього повною мірою. Отже, Класифікація не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв’язку з чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД. Слід мати на увазі, що код виду діяльності не створює прав чи обов’язків для підприємств і організацій, не спричинює жодних правових наслідків. Код виду діяльності не обов’язково достатній критерій для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів чи контрактів код виду діяльності – це припущення, а не доказ ( посилання на сайт Верховної Ради - https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/vb457609-10#Text ).

Тобто, жодних фінансових наслідків бути не повинно. Сама собою наявність КВЕДів не означає, що Ви займаєтеся саме цими видами діяльності, так само як і відсутність якихось кведів не забороняє займатися певним видом діяльності. Але незважаючи на те, що відповідальність щодо правильності використання кведів відсутня, в деяких випадках ігнорування КВЕД призводить до певних проблем, з податковою.

Тому переписуйте з 45.40 на 45.32.

 

Юрист Дмитро Дончак
B2BConsult всеукраїнський онлайн сервіс консультацій із законодавства

Схожі публікації

відео / фото