У борговій розписці не вказана іноземна валюта, в якій грошові кошти були надані в позику – як вирішити це питання?

Дата публікації: пт, 09/03/2021 - 16:06

 

Рішення ВС у справі № 522/31737/13 https://cutt.ly/GWstUJg

 

Відповідь надав КЦС ВС у справі № 522/31737/13.

Позивачка у вказаній справі звернулася до суду з позовом про стягнення боргу, який мотивувала тим, що вона позичила відповідачці грошові кошти в розмірі 79 000 доларів США.

Договір позики був оформлений двома розписками, підписаними сторонами. В подальшому боржник від виконання зобов’язання ухилилась.

Відповідач заперечувала проти того, що валютою зобов'язання є саме долар США, враховуючи, що у наданих позивачем розписках зазначено про взяття у борг «умовних одиниць».

КЦС ВС прийняв доводи позивача та мотивував наступним.

Не зазначення у розписці якої саме іноземної держави валюта бралася в борг може вплинути на визначення розміру боргу, що підлягає доказуванню в установленому законодавством порядку, а не бути підставою для відмови в задоволенні позову про стягнення боргу.

ВС зауважив, що критикуючи висновки судів про те, що валютою виниклих між сторонами зобов'язань є саме долари США, відповідач протягом усього часу розгляду справи в судах не надала будь-якого іншого тлумачення зазначених у боргових розписках «умовних одиниць».

Оскільки за звичаями ділового обороту, що склався на Україні, в боргових зобов’язаннях між громадянами у випадку укладання договору позики в іноземній валюті використовуються, як правило, долари США, то предметом позики були саме долари США, а не іншої іноземної держави.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото