У боротьбі з тиском роботодавця допоможе фіскальний чек

Дата публікації: вт, 09/10/2019 - 10:23

Відповідно до матеріалів справи №127/10361/18 https://u.to/XclHFg працівник під тиском керівництва написав заяву про звільнення за власним бажанням. Звільнення просив провести наступним робочим днем. В день звільнення працівник написав заяву про її відкликання. Цю заяву роботодавець не прийняв.

В той же день працівник відправив вказану заяву роботодавцеві по пошті, що підтвердив фіскальним чеком. Натомість роботодавець після закінчення робочого дня видав працівникові наказ про звільнення та повернув трудову книжку.

Відновити справедливість працівник спромігся тільки в апеляційній інстанції.

КЦС ВС, розглянувши касаційну скаргу роботодавця, визначив наступне:

✔️ суди повинні перевіряти добровільність звільнення працівника і відсутність примусу роботодавця;

✔️ дострокове розірвання строкового трудового договору або розірвання безстрокового трудового договору без відпрацювання двох тижнів можливе лише за поважних причин, які визначені ст.38 КЗпП. Жодної з цих причин працівник не зазначив у заяві про звільнення;

✔️ у разі зміни працівником рішення про звільнення роботодавець має право звільнити його тільки у випадку, коли на його місце вже запрошено працівника, якому згідно з законодавством не можна відмовити у роботі.


Отже, КЦС ВС визнав фіскальний чек належним доказом волевиявлення працівника до збереження роботи, а також визнав звільнення неправомірним за наявності відзиву заяви про звільнення.

Повний текст рішення справи №226/1437/16-ц https://u.to/XclHFg

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)