У Києві затримали адвоката за вимагання у громадян 400 тис. дол. США (фото, відео)

Дата публікації: пт, 10/29/2021 - 12:08

 

Слідчі ДБР задокументували злочинну діяльність керівника адвокатського об’єднання, який вимагав у подружжя 400 тисяч доларів США. Гроші або дві квартири у Києві вимагались за вирішення проблем потерпілих із законом, які, за попередньою інформацією, адвокат сам і створив.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

 

Так, повідомляється, що на подружжя було подано чисельні позовні заяви до судів про скасування права власності на їхне майно, заяви про вчинення кримінальних правопорушень, тощо.

Після цього, з потерпілими зв’язався адвокат, керівник одного з адвокатських об’єднань Києва, який представляв їхні інтереси раніше і повідомив, що дізнався про їхні проблеми та запропонував свої послуги.

Адвокат розповів подружжю про начебто серйозність кримінального провадження та позовів щодо стягнення боргів, яких насправді не існувало і запропонував своїм «клієнтам» передати йому нерухомість або 400 тисяч доларів США за нібито вирішення їх питань.

Після цього подружжя звернулось до ДБР.

Зазначається, що під час розслідування задокументовано понад 10 зустрічей адвоката та потерпілих. 28 жовтня 2021 року його разом зі посередником, якого він залучив до передачі суми неправомірної вигоди, затримано під час отримання грошей.

Також, крім отриманих 400 тисяч доларів США у посередника знайдено в машині рюкзак з великою сумою грошей невстановленого походження.

Попередня кваліфікація: шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою осіб (ч. 4 ст. 190 КК України).

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень та звернення до суду із клопотаннями про обрання запобіжних заходів.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

Також перевіряється версія щодо причетності працівників поліції та Міністерства юстиції України до вчинення вказаного кримінального правопорушення. 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

відео / фото