У пенсійному фонді пояснили, від чого залежить розмір пенсії за віком

Дата публікації: пт, 09/06/2019 - 11:35

Розмір пенсії за віком залежить від двох показників, на які людина може впливати, аби отримати достойну пенсію - повідомила заступниця Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

– Розмір пенсії за віком залежить від двох показників, на які людина може впливати, аби отримати достойну пенсію: тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати – офіційної, з якої вираховувались внески до Пенсійного фонду. Для розрахунку пенсії зараховуються певні періоди з 2000 року  за даними системи персоніфікованого обліку і до 2000 року за довідками підприємств чи архівних установ. Підприємство не має права відмовляти у видачі таких довідок, оскільки це їх обов’язок. У той період підприємство по відношенню до цієї людини було страхувальником. І одним із його обов’язків є зберігання даних про заробітну плату своїх працівників не менше 75 років й відповідно видавати ці довідки за зверненням людини. Якщо у довідці вказана заробітна плата зменшує суму  пенсійної виплати людини – ми її не враховуємо, а беремо за основу дані персоніфікованого обліку, розповіла Ірина Ковпашко. 

     Довідково: сьогодні як для працюючого населення, так і для пенсіонерів є можливість контролювати свою заробітну плату/розмір пенсії через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/

ПФУ

Теґи

Схожі публікації

відео / фото