Україна на 3 місті в світі по імпорту секонд-хенду

Дата публікації: чт, 11/29/2018 - 11:47

"Понад 54 % імпорту готової продукції легкої промисловості становлять товари секонд-хенду, а Україна торік за обсягами його імпорту посіла третє місце у світі" - повідомила президент-голова правління Асоціації підприємств легкої промисловості "Укрлегпром" Тетяна Ізовіт.


«Понад 54 відсотки імпорту готової продукції  легкої промисловості становлять товари секонд-хенду. Цей обсяг рівнозначний втраті щорічно 45 тис. робочих місць у державі. Україна минулого року зайняла третє місце у світі за обсягами імпорту секонд-хенду, попереду лише Пакистан і Малайзія, а після нас в десятці – Росія, Камерун, Гватемала, Кенія, Індія, Туніс», - сказала Ізовіт.

Вона зазначила,  що населення України наразі справді збідніло, водночас зауваживши, що питання секонд-хенду існує вже не один десяток років. При цьому його безпечність ніхто не контролює, окрім того, під виглядом секонд-хенду доволі часто завозяться нові готові речі. Усе це створює неконкурентні переваги для його імпортерів порівняно з вітчизняними виробниками. 

«Імпортери секонд-хенду, користуючись законодавчою можливістю безконтрольної торгівлі, вже не перше десятиріччя кажуть нам,  що бідні пенсіонери не можуть собі дозволити нічого, окрім секонд-хенду. Але якщо всі платитимуть податки, то пенсіонери отримають гідні пенсії і зможуть купувати собі якісніші товари», - переконана  голова правління Укрлегпрому.  

У цьому контексті вона наголосила, що для створення умов нормальної конкуренції на ринку товарів легкої промисловості держава має вирішити питання  секонд-хенду, боротьби з контрабандою та змінити податкову політику.

Укрінформ

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)