Україна - найбідніша країна Европи: звіт МВФ

Дата публікації: пн, 10/22/2018 - 16:45

У рейтингу найбідніших європейських держав Україна помінялася місцями із Молдовою

Україна  – найбідніша в Європі країна за часткою ВВП на душу населення. Згідно із підрахунками МВФ, що містяться  у жовтневому звіті організації, ми помінялися місцями з Молдовою, яка мала цей далеко непочесний статус упродовж останніх років.


Відбулося це через більш оптимістичні прогнози щодо зростання обсягів валового внутрішнього продукту (ВВП) Молдови. Це дозволило їй піднятися на 133 місце у світі з показником $2694  ВВП на людину. Україна зайняла 134 місце ($2656).  Найбільший показник серед європейських країн у Люксембурзі – понад $100 тисяч!Також, наприклад, обсяг ВВП на кожного громадянина Німеччини  – у 17 разів перевищує показники України, громадянина Польщі – вшестеро.

Не можуть похвалитися українці перед сусідами і розмірами офіційних заробітків.  За цим показником ми також останні в Європі, щомісяця отримуючи на 50 «зелених» менше, аніж сусіди-молдавани. Приміром, за даними другого кварталу, середня зарплата в Україні становила 8529 грн. ($325,5), в Молдові – 6369,8 леїв  ($375,8).


Нагадуємо, найбільший показник ВВП на душу населення в Україні було зафіксовано рівно десять років тому  – у 2008-му:  $4095. Тоді ми майже наблизилися до показників найбіднішої країни ЄС  – Болгарії… Тепер же про таке, на жаль, доводиться тільки мріяти.

За даними Укрінформ

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)