Україна увійшла до ТОП-5 країн-експортерів фруктів

Дата публікації: чт, 04/04/2019 - 12:55

Україна увійшла в ТОП-5 світових лідерів експорту по ряду напрямків агропродукції і в трійку найбільш динамічно зростаючих сільськогосподарських індустрій по задіяної площі.

Про це заявив економіст інвестиційного центру продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак Андрій Ярмак, пише UBR.

 «Україна — це майже третина світового чорнозему, сприятливий клімат для вирощування овочів, фруктів і ягід, а також хороше співвідношення денний і нічний температур і оптимальна тривалість сонячного дня», — прокоментував Андрій Ярмак.

За його словами, результати експорту з України стосуються переважно обсягів поставок. Питання виручки від проданої за кордон продукції (особливо ягід) залишається проблематичним.

«Виробникам ягід потрібно активніше включатися в процес підвищення якості продукції, так як в Україні всього п'ять агропідприємств мають сертифікат Global GAP, який є мінімальним умовою доступу до ринку ЄС», — підсумував Андрій Ярмак.

Нагадаємо, імпортери відзначають, що українські яблука на ринку ОАЕ за смаковими якостями цінується дуже високо, нарівні з яблуком з Франції та Італії і значно перевершуючи Польщу.

Теґи

Схожі публікації

відео / фото