Українці мають право розпорядитися своїм вкладом у банку на випадок своєї смерті

Дата публікації: чт, 01/09/2020 - 12:05

Нацбанк України привів свої нормативні акти у відповідність до законодавства, зокрема Цивільного кодексу.

Відповідні зміни до Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків клієнтів банків і кореспондентських рахунків банків-резидентів та нерезидентів внесені постановою НБУ від 27 грудня 2019 року №162.

Так, будь-яка фізична особа має право зробити відповідне розпорядження банку щодо коштів, що їй належать, на випадок своєї смерті.

На розпорядженні клієнта, яке складається у формі окремого документа або є додатком до договору, має бути зазначена дата його складання. Розпорядження засвідчується підписом уповноваженого працівника банку і зберігається в справі з юридичного оформлення рахунку.

Дія розпорядження може бути повністю або частково скасована заповітом відповідно до статті 1228 Цивільного кодексу України, а саме якщо у заповіті змінено особу, до якої має перейти право на вклад, або якщо заповіт стосується усього майна спадкодавця.

Банк здійснює виплату вкладу (частини вкладу) спадкоємцю власника поточного/вкладного (депозитного) рахунку на підставі документів, визначених законодавством України.

Теґи

Схожі публікації

відео / фото