Українські трудові мігранти заробляють за кордоном половину бюджету України

Дата публікації: пт, 03/09/2018 - 23:27

За даними Нацбанку в 2017 році українські трудові мігранти перевели в Україну близько 6 млрд. доларів. Держстат каже, що 70% працюючих за кордоном українців везли сюди гроші готівкою. Тому ця сума може досягати 15 і більше млрд. доларів.

Як зазначив в ефірі одного з телеканалів український політолог Михайло Бесараб, потрібно ще раз звернути увагу на запаморочливу цифру - п'ятнадцять мільярдів доларів і згадати, скільки ми там в МВФ і ЄС клянчимо. Якщо так, то наші трудівники привозять з-за кордону половину бюджету України. Доларами і євро, важливо відзначити.

Політолог зазначив, що у нього з цього приводу виникло кілька запитань: як багато часу приділяють наші політики і чиновники трудовим мігрантам? Трудові мігранти - це не тільки найбільші інвестиції в Україну з-за кордону. Трудова міграція - це величезний політичний капітал і присутність України в інших державах. Якщо цим, звичайно, займатися. У деяких державах є навіть окремі міністерства для працюючих за кордоном громадян.

Михайло Бесараб зазначив, що українці за кордоном мають чисто формальну можливість брати участь в українських виборах. Тому своїм правом користується дуже незначна кількість людей. Йдеться про мільйони наших громадян, які інвестують в Україну понад 15 млрд. доларів щорічно. Реалізувати їх право на участь у виборах не так складно. Потрібно тільки цього захотіти.

Джерело: replyua.net.

Схожі публікації

відео / фото