Уряд планує збільшити максимальну суму по програмі "Доступні кредити 5-7-9%" для бізнесу до 2 млн. грн.

Дата публікації: пн, 03/02/2020 - 16:49

Міністерство фінансів констатує, що минув перший місяць роботи державної програми "Доступні кредити 5-7-9%". Як зазначається, станом на 2 березня завдяки програмі було видано 97 кредитів на загальну суму 66,11 млн грн.

"Десятки підприємців здобули змогу розвинути вже наявний у них бізнес. Програма виявилася дуже затребуваною. Так, лише протягом останнього тижня лютого кількість заявок на участь у програмі зросла на 145%: з 6190 (на 20.02.2020) до 15190 (на 26.02.2020). Популярності програми сприяла її презентаія в регіонах: її офіційно представили підприємцям Харкова, Запоріжжя, Тернополя, Вінниці та Одеси", - зазначає Мінфін.

За перший місяць Фонд розвитку підприємництва, який реалізує програму, уклав договори про співробітництво з державними банками "Укрексімбанк", "Приватбанк", "Ощадбанк" та "Укргазбанк", а також з комерційними "ПУМБ" та "Львів". Окрім того, уповноваженими банками відібрано "Альфа-банк", "Кредобанк" і "ОТП Банк", співпрацю з якими підтримала Рада Фонду. Договори з цими банками укладуть найближчим часом, уточнює Мінфін.

Також, вже укладено перші договори про часткові кредитні гарантії - з "Укргазбанком" та "Приватбанком". Цей новий елемент "Доступних кредитів 5-7-9%", який з початку березня розширює коло підприємців, що зможуть скористатися програмою.

"Фонд розвитку підприємництва врахував запити та пропозиції уповноважених банків і підготував на їхній основі зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікро- та малого підприємництва, затвердженого Постановою КМУ від 24.01.2020 №28. Ці зміни зокрема передбачають збільшення максимальної суми кредиту до 2 млн. грн, розширення інвестиційних цілей, на які можуть бути надані кредити, перегляд розрахунку процентної ставки та збільшення рівня максимально суми сплати за гарантією фонду", - йдеться в повідомленні Мінфіну.

Раніше прем`єр-міністр Олексій Гончарук також заявив, що максимальний розмір доступного кредиту для бізнесу під 5-7-9% зросте до 2 млн грн. "Також розширюємо ці кредити для купівлі комерційної нерухомості", - зауважує глава уряду.

Детальніше про програму "Доступні кредити 5-7-9%" ви зможете дізнатися на сайті 5-7-9.gov.ua

finbalance

Схожі публікації

відео / фото