Утилізація нерозмитненої євробляхи (після того, як авто було викрадене і розбите)

Дата публікації: пт, 04/02/2021 - 10:30

 

Питання:

З Польщі в Україну заїхав на авто з польською реєстрацією в режимі тимчасового ввезення. Авто оформлене на мене. Пізніше авто було викрадене і розбите. Після рішення суду винуватець отримує термін ув`язнення. Митниця відмовляється переводити розбите авто в режим відмови на користь держави. Знайшов фірму, яка погодилась утилізувати авто, але митники без розмитнення не дають дозволу.

Що робити не знаю. Розмитнювати металобрухт, вивозити цей брухт до Польщі або 170 000 грн штрафу? У ст. 175 МК України вказана процедура, але що означає "Умовне звільнення від оподаткування митними платежами"? Авто й досі стоїть на штрафмайданчику, ще й за це виставить МВС свої вимоги. А я вже другий рік не можу зняти авто з реєстрації і плачу страховку. 


Відповідь:

В вашій ситуації можна спробувати скористатись процедурою, визначеною ст. 175 МК (Митний режим знищення або руйнування). 
Митний режим знищення або руйнування - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари під митним контролем знищуються або приводяться у стан, який виключає можливість їх використання, з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами, установленими на імпорт цих товарів, та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Під умовним повним звільненням від оподаткування розуміється повне звільнення від митних платежів декларанта за умови знищення ТЗ спеціалізованою установою.

Для поміщення в режим визначний ст. 175 МК вам необхідно укласти договір зі спеціалізованою установою про знищення ТЗ та подати його разом із заявою про переведення товар в митний режим знищення. Вказана заява розглядається протягом трьох робочих днів та митний орган виносить рішення про переміщення товару в режим знищення та надання дозволу на знищення або руйнування. У випадку відмови в переведенні у вказаний митний режим та наданні дозволу на знищення митний орган зобовязаний письмово обгрунтувати відмову з посиланням на правові підстави прийняття такого рішення. 

У випадку прийняття рішення про відмову, ви маєте право протягом 6 місяців її оскаржити в судовому порядку (адмін порядок не розглядаю та як на практиці не приносить позитивного результату на відміну від судовго порядку) відповідно скасувати таке рішення та зобов`язати повторно розглянути заяву (звичайно за умови відсутності належного обгрунтування відмови в наданні дозволу). 

Аналогічна процедура оскарження можлива і у випадку відмови в переведенні товару в режим відмови на користь держави.

Тобто я раджу поки не спішити вивозити брухт до Польщі або розмитнювати, а спробувати за допомогою судового процесу змусити митників змінити митний режим на режим знищення або руйнування або на режим відмови на користь держави, і лише тодій йти на крайні дії.

 

Адвокат Игорь Дайнеко
B2BConsult всеукраїнський онлайн сервіс консультацій із законодавства

Схожі публікації

відео/фото галерея