УВАГА! До 1 січня 2019 року платникам єдиного податку необхідно розрахуватися з боргами

Дата публікації: чт, 12/27/2018 - 14:41

До 1 січня 2019 року платникам єдиного податку необхідно розрахуватися з боргами. 

Наголошують у ГУ ДФС у Чернівецькій області та акцентують, що усім боржникам можуть анулювати свідоцтво платника єдиного податку відповідно до вимог ПКУ.

Загалом реєстрація платником єдиного податку є безстроковою. Проте, вона може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу.

Згідно з п.п. 8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

У разі, якщо платник податків, за наявності податкового боргу, не перейшов на загальну систему оподаткування, то він буде виключений з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу відповідно до п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ.

При цьому, такий платник податку зобов’язаний самостійно обчислити, задекларувати та сплатити суму податків і зборів за загальною системою оподаткування.

Також необхідно врахувати, що після анулювання свідоцтва платника єдиного податку доходи від підприємницької діяльності оподатковуються за правилами « загальної системи оподаткування».

Звертаємо увагу, що наявність податкового боргу по податкових зобов’язаннях, не пов’язаних з його господарською діяльністю, не є підставою для прийняття рішення про виключення такої фізичної особи-підприємця з реєстру платників єдиного податку.

Головне управління ДФС у Чернівецькій області

Схожі публікації

відео / фото