Увага! Штраф до 51 000 грн. або виправні роботи керівникам, які незаконно звільнять працівників під час карантину

Дата публікації: сб, 03/21/2020 - 11:37

За незаконне звільнення працівників під час карантину роботодавцям, а саме керівникам, загрожує штраф до 51 тис. грн. або виправні роботи.

Про це заявив заступник голови Нацполіції - начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.

Крім штрафу, за незаконне звільнення також може загрожувати позбавлення права обіймати певні посади або виправні роботи на строк до 2 років - додав Цуцкірідзе.

За його словами, у разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися на 102 або писати заяву в поліцію за статтею 172 Кримінального кодексу (Грубе порушення законодавства про працю).

"Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 - 51 000 гривень). Або позбавлення права обіймати певні посади. Також керівників можуть позбавити права займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або покарати виправними роботами на строк до двох років", - повідомив Максим Цуцкірідзе.

Заступник голови Нацполіції також нагадав про статтю 173 Кримінального кодексу "Грубе порушення угоди про працю".

"Коли людину беруть на роботу і укладають договір між нею і роботодавцем, прописані певні умови. Роботодавці не можуть їх погіршувати під приводом карантину, інакше їм доведеться відповідати за такі дії. Поки про такі випадки я не чув, всі з розумінням підходять до ситуації", - розповів Максим Цуцкірідзе.


Максим Цуцкірідзе запевнив, що правоохоронці будуть оперативно реагувати на порушення трудового законодавства і притягати порушників до кримінальної відповідальності.

jurliga

Схожі публікації

відео / фото