Увага! збільшено граничні обсяги доходу для платників єдиного податку: що необхідно знати?

Дата публікації: пн, 05/04/2020 - 10:58

2 квітня 2020 року набрав чинності закон № 540, яким внесені зміни до пункту 291.4 статті 291 глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV «Спеціальні податкові режими» Кодексу, якими збільшено граничні обсяги доходу, які надають право суб’єктам господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Таким чином, з 2 квітня 2020 року для платників єдиного податку встановлено граничні обсяги доходу протягом календарного року:

для І групи-1 млн грн (до 2 квітня 2020 року було - 300 тис. грн);

Довідково: І група - фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню.

 

для ІІ групи-5 млн грн (до 2 квітня 2020 року було - 1,5 млн грн);

Довідково: ІІ група - фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року вони не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10.

 

для ІІІ групи-7 млн грн (до 2 квітня 2020 року було - 5 млн грн).

Довідково: ІІІ група - фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми.

 

ВАЖЛИВО

Відповідно до п. 293.8 ст. 293 Кодексу платники єдиного податку першої – третьої груп, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначеного для таких платників згідно норм Кодексу, які  діяли до  2 квітня 2020 року(п. 291.4 ст. 291 Кодексу)з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку відповідно другої або третьої групи, або переходять на загальну систему оподаткування.

Такі платники єдиного податку до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків. При цьому заява платниками подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

 

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ

Платники єдиного податку мають право за власним бажанням змінити групу платника єдиного податку (у зв’язку з збільшенням граничних обсягів доходу), але лише з ІІІ кварталу 2020 року за умови дотримання інших вимог глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV «Спеціальні податкові режими» Кодексу(пп. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Кодексу). Відповідна заява має бути подана в один з способів, визначений підпунктом 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 Кодексу, не пізніше 15 червня 2020 року. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому цим Кодексом, у разі обрання ним першої або другої групи.

За інформацією ДПС

Схожі публікації

"Спрощенці" мають право на період відпустки не сплачувати єдиний податок - роз'яснення ДПС
Позиція ДПС змінилась: ФОП може використовувати підприємницькі кошти на власні потреби
При зміні групи протягом року платник єдиного податку звітується у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду
За яких умов ФОП можуть бути платниками Єдиного Податку?
Новостворений ФОП. Реєструємо книгу обліку доходів після карантину
Як знятись з обліку ФОПу, платнику єдиного внеску, який припиняє діяльність
Як ФОП (платник ЄП) внести зміни до реєстру платників ЄП при зміні відомостей (місця здійснення діяльності, адреси та ін.)?
УРЯД ПЛАНУЄ ЗАПРОВАДИТИ КАСОВІ АПАРАТИ ДЛЯ УСІХ ПІДПРИЄМЦІВ
Сюрприз від ДПС: відповідальність за порушення, допущені під час дії мораторію на перевірки
ФОП не відповідає двічі за допуск працівника до роботи без трудового договору

відео / фото