Увага! Ситуація з акцизними марками!

Дата публікації: сб, 10/02/2021 - 10:11

 

З 01 жовтня в момент продажу алкогольної продукції потрібно зчитувати і фіксувати акцизні марки з пляшки. Чергові зміни в законодавстві шокували не тільки власників ресторанів, кафе, "наливайок", але і бухгалтерів з РРОшніками.
 
До вашої уваги: додаткові ОБОВ'ЯЗКОВІ реквізити у фіскальному чеку, перепрошивка РРО та як контрольний "у голову" — штрих-код акцизної марки.
 
Ці зміни наклалися на неможливість оновлення деяких видів РРО в яких програмне забезпечення оновити просто неможливо, як і пишуть нам виробники РРО.
 
Але це не звільняє від відповідальності підприємців, бо ОБОВ'ЯЗКОВІ реквізити — є ОБОВ'ЯЗКОВІ реквізити і потрібно буде купувати нове РРО, або використовувати ПРРО.
 
Якщо у вас вже розболілася голова від кількості абревіатур, то є ті у кого вона розболілася гірше.
 
Це підприємці, бармени, адміністратори які питають:
 
- як поставити оновлене програмне забезпечення на РРО?
- навіщо стільки обов'язкових реквізитів?
- як пробивати штрих-код акцизної марки?
- як продати теперь алкоголь із старими акцизними марками?
- як продавати алкогольні коктейлі що містять різні алкогольні напої?
 
І це тільки частина запитань.
 
Кожен день виходять нові консультації на цю тему і роз'яснення завжди різні. Сьогодні 01/10/2021 вийшла інформація про те, що відповідальність за відсутність штрихових кодів на даний момент не передбачена. Чому? Невідомо. Я вважаю що просто не розроблена система контролю та комунікації, чи сервер податкової не потягне такий обсяг інформації. У будь якому разі ми розуміємо, що таким чином планується відстежувати тіньовий обіг алкогольної продукції, але чому так не продумано все знов?
 
Розгублені підприємці скаржаться та не знають що робити. Знов потрібно оновлювати обладнання, програмне забезпечення, організовувати додатковий обсяг робіт не маючи чіткого розуміння як вчиняти правильно.
 
На даний момент питань більше ніж відповідей і відповіді цілком ймовірно будуть виходити щодня! Слідкуємо за подіями!
 
P.S. Сумно та бентежно що немає відповідальності, бо ми вже навчені досвідом, що рукописи можуть з'явитися заднім числом, нам скажуть що вони були завжди, то ми дурні що не бачили.
 
 
Лазня Катерина, експерт з РРО

Схожі публікації

відео / фото