В ДБР повідомили про підозру поліцейським, які організували незаконну видачу дозволів на зброю

Дата публікації: ср, 03/10/2021 - 17:47

 

5 особам, які організували схему видачі незаконних дозволів на зброю повідомлено про підозру.

Про це повідомляють у ДБР.

Так, за даними слідства, один із керівників Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України створив та очолив злочинну групу до якої входили працівники дозвільних систем ГУ Нацполіції в деяких областях, а також працівники та власники магазинів із продажу зброї.

Учасники даної групи за гроші, всупереч встановленому законом порядку, здійснювали оформлення та видачу громадянам дозволів на придбання та зберігання зброї різного типу, а також продовжували терміни дії дозволів на зберігання та носіння зброї.

Вартість «послуги» за отримання одного дозволу становила від 5 до 10 тисяч гривень. Протягом місяця учасники злочинної групи оформлювали понад 200 таких незаконних дозволів.

Наразі слідством встановлено понад 800 фактів незаконної видачі дозволів на придбання мисливської гладкоствольної, нарізної, холодної зброї, а також пристроїв, споряджених гумовими чи аналогічними снарядами несмертельної дії. Триває перевірка законності видачі понад 2 000 дозволів власникам зброї.

У ході розслідування було одночасно проведено понад 50 обшуків у службових кабінетах, за місцем проживання та у транспортних засобах учасників схеми. Вилучено дозволи на володіння і придбання зброї, особові справи власників зброї, бланки, штампи, печатки, грошові кошти, зброю та патрони до неї без дозволів.

На даний час повідомлено про підозру п’ятьом особам:

• одному із заступників начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України;
• одному із керівників відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Донецькій області;
• працівнику відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Харківській області;
• засновнику та директору збройового магазину в Київській області.

Дії учасників злочинної групи кваліфіковано за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

відео / фото галерея