В суди почали надходити перші заяви про банкрутство фізичних осіб

Дата публікації: пт, 11/29/2019 - 14:28

Громадяни почали звертатися до суду із заявами про неплатоспроможність і одразу виявилися прогалини в законодавстві.

Господарські суди вже відкривають провадження у справах про банкрутство фізичних осіб.

Так, фізична особа звернулась до Господарського суду Тернопільської області із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 06.11.2019 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність заяву фізичної особи прийнято до розгляду та призначено підготовче засідання. Згодом підготовче засідання відклали у зв`язку з перебуванням представника боржника в інших судових засіданнях.

Заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи за положеннями Книги 4 Кодексу України з процедур банкрутства надійшла і до Господарського суду Одеської області (справа №916/3458/19).

Проте суд залишив заяву без руху, оскільки боржником до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність не додано доказів або відомостей щодо відсутності вчинення боржником (протягом року до дня подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність) правочинів щодо належного йому нерухомого майна, цінних паперів, часток у статутному капіталі, транспортних засобів та угоди на суму не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати; доказів авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень; відомостей про роботодавця (роботодавців); копії трудової книжки, а в заяві не зазначено номер паспорта.

Також без руху була залишена заява про неплатоспроможність фізичної особи у справі №925/1354/19, що була подана до Господарського суду Черкаської області. Підставою для залишення заяви без руху була відсутність доказів авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень.

При цьому судом було зазначено, що книгою четвертою Кодексу України з процедур банкрутства не врегульовані дії судді при виявленні недоліків заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи.

Автор: Сергей Студенников, sud.ua

Схожі публікації

відео / фото