В який термін та за якою формою ФОП подають звіт щодо сум нарахованого ЄСВ самі за себе?

Дата публікації: пн, 01/28/2019 - 12:29

Відповідно до п. 2 розділу ІІІ  Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 435), фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік
до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Звітним періодом є календарний рік.

Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку № 435 із зазначенням типу форми «початкова».

Пунктом 3 розділу ІІІ Порядку № 435 визначено, що фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Звіт зазначеними особами не подається.

У разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, та які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе відповідно до пп. 10, 11 розділу IV Порядку № 435 один раз на рік у терміни, визначені п. 2 розділу ІІІ Порядку № 435.

Звітним періодом є календарний рік.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

Теґи

Схожі публікації

Фізична особа – підприємець не може використовувати поточний рахунок, відкритий на фізичну особу для проведення підприємницької діяльності
У разі відсутності доходу ФОПи не будуть сплачувати ЄСВ: зареєстровано законопроект
Отримання субсидії залежить від сплати єдиного соцвнеску
Як ФОП (платник ЄП) внести зміни до реєстру платників ЄП при зміні відомостей (місця здійснення діяльності, адреси та ін.)?
У яких випадках фізичні особи підприємці повинні застосовувати РРО
До відома роботодавців! Створивши нове робоче місце, можна отримати компенсацію ЄСВ від держави
ФОП-пенсіонер за втратою годувальника може не платити єдиний внесок - Велика Палата ВС
Змінено порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ
За яких умов ФОП можуть бути платниками Єдиного Податку?
Податки мають сплачувати всі - в.о. заступника Голови ДФС Є. Бамбізов

Галерея (відео/фото)