Вакцинація або тест: Укрзалізниця анонсувала нові правила пасажирських перевезень з 21 жовтня

Дата публікації: ср, 10/13/2021 - 13:48

 

Нові правила пасажирських перевезень: з 21 жовтня пасажири АТ «Укрзалізниця» повинні мати сертифікат вакцинації або негативний ПЛР-тест

Кабмін вніс зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах зі значним поширенням COVID-19.

Деталі повідомила прес-служба Укрзалізниці.

 

Так, згідно з оновленими КМУ правилами перевезень у карантинний період, з 21 жовтня залізничні перевезення у далекому сполученні у «жовтій» та «червоній» зонах будуть дозволені пасажирам за умови наявності у них:

 - документа про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;

  • або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19);
  • або негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у поїзд).

Для пасажирів віком до 18 років наявність вищевказаних документів, крім проїзного документа та документа, що підтверджує особу, не вимагається.

АТ «Укрзалізниця» забезпечуватиме контроль наявності зазначених документів разом із квитком та ідентифікаційним документом на вході у вагон. У випадку відсутності вищезазначених документів провідник або стюард матиме право не допустити пасажира до поїздки.

Повернення коштів за придбані білети в разі відмови від поїздки буде здійснюватиметься згідно з правилами перевезень пасажирів.

Оскільки перевірка більшої кількості документів може спричинити черги при посадці, у відомстві просять пасажирів із розумінням поставитися до ситуації та прибувати на вокзал завчасно, зберігати спокій та дистанцію на пероні.

Крім того АТ «Укрзалізниця» забезпечуватиме наявність сертифікатів про вакцинацію або негативних ПЛР-тестів у співробітників. Також планується розгортання мобільних пунктів експрес-тестування на найбільших вокзалах країни.

"Нові правила для перевезення пасажирів — вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, для збереження життя та здоров'я пасажирів і поїзних бригад. Тому АТ «Укрзалізниця» організує вибіркові перевірки дотримання карантинних вимог по ходу слідування поїздів і звертається до пасажирів із проханням негайно повідомляти службу підтримки про будь-які випадки порушення оновлених правил проїзду" - зазначається у повідомленні.

Схожі публікації

відео / фото